Intecracy Group Intecracy Group Intecracy Intecracy

м.Київ, Новопечерський пров.,3,корп.2,

01042. Тел./ факс: +38 (044) 521-20-40
e-mail: info@dei.gov.ua

"Гаряча лінія": +38 (044) 521-20-38

4Протягом тижня територіальні органи Державної екологічної інспекції України в різних регіонах продовжували виявляти факти масової загибелі риби.

Миколаївська область

4 серпня під час обстеження берегової смуги Бузького лиману в районі Аджарської коси (с. Галицинове Вітовського району) спеціалісти Держекоінспекції в Миколаївській області спільно з представниками рибоохоронного патруля та регіональної Державної лабораторії ветеринарної медицини виявили загибель бичка (в середньому – чотири рибини на 1м2 на смузі завдовжки 200 м, завширшки 1 м).

За результатами лабораторних досліджень проб води було зафіксовано низький вміст розчиненого кисню – 3,0мг О2/дм3 при температурі води 300С (критична концентрація розчиненого кисню – 4,0мг О2/дм3) та сірководню – від 0,05 до 0,09 мг/дм3 при нормі 0 мг/дм3. Ці дані свідчать про те, що причиною загибелі риби є заморне явище. У водоймі спостерігалось інтенсивне цвітіння води, що підтверджено високими концентраціями завислих речовин (від 86,0 до 95,0 мг/дм3).

Хмельницька область

8 серпня державні та громадські інспектори з охорони довкілля Хмельницької області виявили масову загибель риби в річці Случ (між селами Красносілка та Сахнівці) та у водосховищах у селах Сахнівка, Губин і Самчики.

Працівники Держекоінспекції відібрали проби води для проведення інструментально-лабораторних досліджень. Окрім того, під час обстеження були проведені вимірювання концентрації розчиненого кисню у водоймах. З’ясувалося, що вона становить у середньому 0,5 мг/см3. При такій концентрації кисню короп швидко гине від задухи. Судак і лящ засинають, коли вміст кисню у воді знижується до 2 мг/см3, а лососеві (наприклад, форель) – до 1,5 мг/см3.


ryba hm prylad
Київська область

9 серпня комісія, до якої входили представники Держекоінспекції у Київській області, Тетіївського районного управління Держпродспоживслужби і Тетіївської райдержадміністрації, провела обстеження річки Роськи в селі Теліжинці Тетіївського району, де була виявлена загибла риба (переважно карась, товстолоб і короп).

Було встановлено, що замор відбувся в період між 24 і 30 липня.У ході обстеження фахівці відібрали зразки проб води та риби, які були направлені до лабораторії Держекоінспекції та райуправління Держпродспоживслужби. Наразі ТОВ «Рибне господарство «Тібр» здійснює заходи зі збору загиблої риби. Також у воду було внесено близько тонни вапна та проведено аерацію.

ryba kyivska

Житомирська область

До Державної екологічної інспекції у Житомирській області щодня надходять по декілька повідомлень про загибель риби. Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища оперативно здійснюють виїзди і в більшості випадків встановлюють, що в місцях загибелі риби – низький вміст розчиненого кисню у воді, що, вочевидь, пов’язано з погодними та природними умовами. Загибель живих ресурсів відбувається у водних об’єктах з малою течією або у стоячих водах. Через високу температуру вода сильно прогрівається, і це спричиняє цвітіння синьо-зелених водоростей, внаслідок чого зменшується концентрація розчиненого у воді кисню.


ryba zytomyr

Інші Ресурси

актуальна інформація

prioritetyurjad

conzepziya

  
corrupcia

Соціальні мережі

kmkdka banner facebook 330x106

Twitter logo

 

Інформаційний партнер

Баннер ЕП 300х60

Про ДЕІ

Діяльність

Нормативна база

Законотворчість

Зв'язки з громадськістю

Публічна інформація

Intecracy Group