Intecracy Group Intecracy Group Intecracy Intecracy

м.Київ, Новопечерський пров.,3,корп.2,

01042. Тел./ факс: +38 (044) 521-20-40
e-mail: info@dei.gov.ua

"Гаряча лінія": +38 (044) 521-20-38

4Протягом тижня територіальні органи Державної екологічної інспекції України в різних регіонах продовжували виявляти факти масової загибелі риби.

Миколаївська область

4 серпня під час обстеження берегової смуги Бузького лиману в районі Аджарської коси (с. Галицинове Вітовського району) спеціалісти Держекоінспекції в Миколаївській області спільно з представниками рибоохоронного патруля та регіональної Державної лабораторії ветеринарної медицини виявили загибель бичка (в середньому – чотири рибини на 1м2 на смузі завдовжки 200 м, завширшки 1 м).

За результатами лабораторних досліджень проб води було зафіксовано низький вміст розчиненого кисню – 3,0мг О2/дм3 при температурі води 300С (критична концентрація розчиненого кисню – 4,0мг О2/дм3) та сірководню – від 0,05 до 0,09 мг/дм3 при нормі 0 мг/дм3. Ці дані свідчать про те, що причиною загибелі риби є заморне явище. У водоймі спостерігалось інтенсивне цвітіння води, що підтверджено високими концентраціями завислих речовин (від 86,0 до 95,0 мг/дм3).

Хмельницька область

8 серпня державні та громадські інспектори з охорони довкілля Хмельницької області виявили масову загибель риби в річці Случ (між селами Красносілка та Сахнівці) та у водосховищах у селах Сахнівка, Губин і Самчики.

Працівники Держекоінспекції відібрали проби води для проведення інструментально-лабораторних досліджень. Окрім того, під час обстеження були проведені вимірювання концентрації розчиненого кисню у водоймах. З’ясувалося, що вона становить у середньому 0,5 мг/см3. При такій концентрації кисню короп швидко гине від задухи. Судак і лящ засинають, коли вміст кисню у воді знижується до 2 мг/см3, а лососеві (наприклад, форель) – до 1,5 мг/см3.


ryba hm prylad
Київська область

9 серпня комісія, до якої входили представники Держекоінспекції у Київській області, Тетіївського районного управління Держпродспоживслужби і Тетіївської райдержадміністрації, провела обстеження річки Роськи в селі Теліжинці Тетіївського району, де була виявлена загибла риба (переважно карась, товстолоб і короп).

Було встановлено, що замор відбувся в період між 24 і 30 липня.У ході обстеження фахівці відібрали зразки проб води та риби, які були направлені до лабораторії Держекоінспекції та райуправління Держпродспоживслужби. Наразі ТОВ «Рибне господарство «Тібр» здійснює заходи зі збору загиблої риби. Також у воду було внесено близько тонни вапна та проведено аерацію.

ryba kyivska

Житомирська область

До Державної екологічної інспекції у Житомирській області щодня надходять по декілька повідомлень про загибель риби. Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища оперативно здійснюють виїзди і в більшості випадків встановлюють, що в місцях загибелі риби – низький вміст розчиненого кисню у воді, що, вочевидь, пов’язано з погодними та природними умовами. Загибель живих ресурсів відбувається у водних об’єктах з малою течією або у стоячих водах. Через високу температуру вода сильно прогрівається, і це спричиняє цвітіння синьо-зелених водоростей, внаслідок чого зменшується концентрація розчиненого у воді кисню.


ryba zytomyr

Інші Ресурси

актуальна інформація

prioritetyurjad

conzepziya

  
corrupcia

Інформаційний партнер

ЕП 300х60 1

Про ДЕІ

Діяльність

Нормативна база

Законотворчість

Зв'язки з громадськістю

Публічна інформація

Intecracy Group