Intecracy Group Intecracy Group Intecracy Intecracy

м.Київ, Новопечерський пров.,3,корп.2,

01042. Тел./ факс: +38 (044) 521-20-40
e-mail: info@dei.gov.ua

"Гаряча лінія": +38 (044) 521-20-38

Сьогодні, 26 вересня 2017 року, під час третьої конференції «Низьковуглецевий розвиток України» Міністр  екології та природних ресурсів Остап Семерак презентував першу редакцію проекту Стратегії низьковуглецевого розвитку України до 2050 року.
Захід, в якому взяли участь народні депутати України,  представники міністерств та відомств, експерти донорських проектів, організований Мінприроди спільно з проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».


«Факт лідерства України у міжконтинентальному кліматичному процесі - доведений. Ратифікувавши Паризьку кліматичну Угоду,  Україна за короткий термін  векторно змінила курс кліматичної політики і нині  швидкими темпами рухається далі. Свідченням успішності цього процесу є винесення на громадське обговорення проекту Стратегії. Ми усвідомлюємо важливість переходу на низьковуглецевий розвиток, а також відповідальність за виконання своїх зобов’язань за глобальними кліматичними угодами», - зазначив Остап Семерак.
Міністр переконаний, що Україна має поступово відмовлятися від викопного палива і почати інвестувати у відновлювальні джерела енергії. На його думку, це не лише прогресивний план   світової спільноти, а й успішна  формула швидкого економічного зростання.
«У цьому документі закладено довгострокове бачення переходу економіки країни на низьковуглецевий розвиток. Вона передбачає скорочення викидів і збільшення поглинання парникових газів, впровадження екологічно безпечного виробництва із застосуванням «зелених» технологій  у всіх секторах економіки. Попереду непростий шлях інтеграції принципів стратегії у  національні, регіональні та місцеві стратегії та системи розвитку»,- зазначив Міністр.
Попередні прогнози експертів, зазначені в Стратегії, свідчать, що викиди парникових газів  до 2050 року можуть скоротитись на 60-75 від рівня викидів у 1990 році. Крім того, частка  відновлювальної енергетики  в структурі  електрогенерації  може зрости до 35 у 2050 році. Частка вугільних ТЕС скоротиться до 25 , а частка АЕС зменшиться приблизно на 28. Також розвиток  електротранспорту  сприятиме суттєвому скороченню  енергетичних витрат транспортного сектору.
 
Остап Семерак подякував партнерам Мінприроди,  проекту USAID і  профільному Комітету ВРУ за підтримку ініціатив міністерства в цьому процесі.
«Закликаю експертів долучитися до професійного і громадського обговорення Стратегії. Впевнений, що ефективна, глибока  дискусія   дасть можливість в результаті отримати якісний стратегічний документ»,- зазначив Міністр.
Детальніше з проектом Стратегії можна буде ознайомитися  на сайті Мінприроди.

Інші Ресурси

актуальна інформація

conzepziya

  
corrupcia

 

 

 

Соціальні мережі

kmkdka banner facebook 330x106

Twitter logo

 

Про ДЕІ

Діяльність

Нормативна база

Законотворчість

Зв'язки з громадськістю

Публічна інформація

Intecracy Group