Intecracy Group Intecracy Group Intecracy Intecracy

м.Київ, Новопечерський пров.,3,корп.2,

01042. Тел./ факс: +38 (044) 521-20-40
e-mail: info@dei.gov.ua

"Гаряча лінія": +38 (044) 521-20-38

Державна екологічна інспекція України інформує стосовно ситуації, яка склалася 05 жовтня 2017 року на Каховському водосховищі внаслідок затоплення баржі «Олександр Житнік» (власник - ТОВ «Вік») та розливу нафтопродуктів.
06 жовтня 2017 року о 16 годині відбулось позачергове засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації Херсонської області, на якому розглянута дана подія.
Так, зазначений суховантаж здійснював перевезення гранітного відсіву та піску. Орієнтовна площа нафтової плями становить довжиною від 100 м до 300 м та у середньому шириною 30 м. Згідно з даних обстежень представниками Філії Каховської гідроелектростанції ім. П.С. Непорожного ПАТ «Укргідроенерго» та Новокаховського річкового порту, Головного-управління Каховського магістрального каналу та Північно-Кримського каналу плям нафтопродуктів, окрім території аварії не виявлено.
За результатами опрацювання ситуації Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Херсонській області прийшло до висновку, що ситуація є небезпечною, а не надзвичайною.
На засіданні зазначеної вище комісії надано наступні пропозиції:
звернутись до Херсонської філії Державного підприємства «Адміністрація морський портів України» щодо допомоги у виділенні сорбенту;
Головному управлінню ДСНС України у Херсонській області продовжувати моніторинг зазначеної ситуації;
Філії Каховської гідроелектростанції ім. П.С. Непорожного ПАТ «Укргідроенерго», Головному управлінню Каховського магістрального каналу та Північно-Кримському каналу продовжувати моніторинг на наявність нафтових плям на поверхні водосховища.

За результатами інструментально-лабораторних досліджень у відібраних Держекоінспекцією у Херсонській області пробах води 05.10.2017 вміст нафтопродуктів складає:
перша проба - 50 м від суховантажу «Олександр Житнік» - 32,97 мг/дм3,
друга проба на відстані 20 м від суховантажу «Олександр Житнік» -
51,6 мг/дм3,
третя проба відібрана біля суховантажу «Олександр Житнік» - 73 мг/дм3 при нормативі 0,05 мг/дм3.
08 жовтня 2017 року витік нафтопродуктів з паливної системи судна «Олександр Житнік» продовжувався. Місце витоку огороджено бонами.
Держекоінспекцією у Херсонській області викликано керівництво TOB «фірма «ВІК» (власник вантажного судна «Олександр Житнік») для притягнення до адміністративної відповідальності за фактом забруднення акваторії Каховського водосховища.
З метою вжиття заходів в межах компетенції інформація про аварійну ситуацію направлена до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Херсонській області, Філії Каховській гідроелектростанції ім. П.С. Непорожного ПАТ «Укргідроенерго», Горностаївській, Каховській та Цюрупинській районним державним адміністраціям, Каховській, Новокаховській та Херсонській міським радам, Херсонському обласному управлінню водного господарства, TOB «фірма «ВІК» .
09 жовтня 2017 року Держекоінспекцією у Херсонській області направлено до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Херсонській області запит щодо надання інформації про вжиті заходи щодо ліквідації наслідків в період з 06 по 09 жовтня 2017 року, пов'язаних з затонувшим суховантажем «Олександр Житнік» в районі с. Каїри.

Інші Ресурси

актуальна інформація

conzepziya

  
corrupcia

 

 

 

Соціальні мережі

kmkdka banner facebook 330x106

Twitter logo

 

Про ДЕІ

Діяльність

Нормативна база

Законотворчість

Зв'язки з громадськістю

Публічна інформація

Intecracy Group