Intecracy Group Intecracy Group Intecracy Intecracy

м.Київ, Новопечерський пров.,3,корп.2,

01042. Тел./ факс: +38 (044) 521-20-40
e-mail: info@dei.gov.ua

"Гаряча лінія": +38 (044) 521-20-38

   31 жовтня 2017 року Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області за зверненням громадян с. Слобідка Джуринська Чортківського району стосовно перевірки правомірності здійснення спуску ставу площею 64,526 га на території Джуринської сільської ради Чортківського району, який знаходиться в оренді ФОП Мізероті І.С., проведено обстеження ставу та  проаналізовано дозвільні документи.
   Встановлено, що підприємець, при наявності договору оренди водного об’єкту, дозволу на спеціальне водокористування звернувся до сектору Державного агентства водних ресурсів у Тернопільській області  з проханням видати йому на орендований водний об’єкт режим роботи на 2017-2018 роки, яким визначаються періоди спуску і набору та кількість води, яку дозволяється скинути і набрати.


   Державним агентством водних ресурсів без врахування вимог статті 76 Водного кодексу України (а саме: відсутні правила експлуатації водного об’єкту, не враховано екологічні вимоги та інтереси всіх водокористувачів, інформація про які наявна у Джуринській сільській раді Чортківського району стосовно маловоддя), невиконання підприємцем вимог дозволу на спеціальне водокористування №УКР-2729 «А»/ТЕР, відсутності права користування гідротехнічними спорудами, ФОП Мізероті І.С. видано 12.10.2017 року режим роботи водного об’єкту на 2017-2018 роки, на підставі чого останній почав здійснювати спуск ставу.
    Враховуючи викладене, Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області скеровано ФОП Мізероті І. С. припис від 31.10.2017 року, яким зобов’язано його припинити спуск ставу площею 64,526 га на території Джуринської сільської ради Чортківського район з 31.10.2017 р., як такий, що суперечить вимогам природоохоронного законодавства.
   У зв’язку з тим, що від отримання припису підприємець відмовився, його надіслано рекомендованим листом.
    Одночасно, завідувачу сектору Державного агентства водних ресурсів у Тернопільській області Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області надіслано припис від 31.10.2017 року, яким  зобов’язано відкликати в установленому законом порядку режим роботи водного об’єкту (у т.ч. спуск ставу), виданого ФОП Мізероті І. С. Державним агентством водних ресурсів як такий, що суперечить вимогам природоохоронного законодавства, з 31.10.2017 року.
    Листом від 01.11.2017 р. сектором Державного агентства водних ресурсів у Тернопільській області відкликано режим роботи водного об’єкту на 2017-2018 роки, в результаті чого заборонено спуск води із ставу.
    Тож, завдяки небайдужості громадськості та непохитній позиції Державної екологічної інспекції у Тернопільській області вдалося не допустити знищення водного об’єкту та порушення інтересів водокористувачів.

 

Довідково: Стаття 76 Водного кодексу України «Порядок експлуатації водогосподарських систем» передбачає:
Робота водогосподарських систем (водосховищ, каналів та інших зв'язаних між собою водних об'єктів) регулюється шляхом встановлення відповідних режимів для кожного водного об'єкта системи з урахуванням прогнозу водності.
Режими роботи цих систем встановлюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, на підставі правил експлуатації водних об'єктів з урахуванням екологічних вимог та інтересів всіх водокористувачів.

Інші Ресурси

актуальна інформація

conzepziya

  
corrupcia

 

 

 

Соціальні мережі

kmkdka banner facebook 330x106

Twitter logo

 

Про ДЕІ

Діяльність

Нормативна база

Законотворчість

Зв'язки з громадськістю

Публічна інформація

Intecracy Group