Intecracy Group Intecracy Group Intecracy Intecracy

м.Київ, Новопечерський пров.,3,корп.2,

01042. Тел./ факс: +38 (044) 521-20-40
e-mail: info@dei.gov.ua

"Гаряча лінія": +38 (044) 521-20-38

image16 грудня у стінах Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи відбувся круглий стіл "Актуальні питання заповідної справи в Україні".

 

У заході приймали участь народний депутат України Єднак Остап Володимирович, представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Київського еколого-культурного центру, Державного агентства лісових ресурсів України, Громадської еколого-правової організації «ЕКОПРАВО-Київ», Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції України, кеівництво Ківерцівського НПП та РЛП " Сеймський".image1

Присутні обговорили стан виконання рішень попереднього Круглого столу з ПЗФ, який відбувся 10 липня, а також розкрили ряд нових важливих тем. Зокрема, створення Дніпровсько-Тетеревського Національного природного парку, удосконалення прав місцевих рад в галузі заповідної справи, порушення екологічного законодавства на території Ківерцівського Національного природного парку та Регіонального ландшафтного парку «Сеймський»,  проаналізували стан проведення рубок в природних заповідниках України за 2010-2017рр.

Особлива увага присутніх була зосереджена на стані справ у Регіональному ландшафтному парку «Сеймський» Сумської області та Ківерцівськиому національному природному парку «Цуманська пуща», що у Волинській області.

Великим досягненням минулого року для РПЛ «Сеймський» є створення Комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Сеймський». Дане рішення було прийнято Сумською обласною радою через 21 рік після створення самого Регіональному ландшафтному парку «Сеймський» завдяки спільним зусиллям громадськості та обласної державної адміністрації. Все ще невирішеними залишаються питання розробки проекту організації території парку, охорони, відновлення та рекреаційного використання його природних комплексів і обєктів. Та завдяки системній роботі Інспекції, допомозі громадськості та народних депутатів ситуація змінюється в позитивний бік.

image6

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища  Сумської області провели ряд перевірок у межах РПЛ «Сеймський» та під час  здійснення чергового заходу виявили мисливські вежі в кількості 45 шт. на території РПЛ «Сеймський». Відповідальні особи за їх встановлення отримали приписи, в яких зобовязуються до початку 2018 року демонтувати вежі.

Також Інспекція в Сумській області винесла приписи всім користувачам мисливських угідь, розташованих у межах РПЛ «Сеймський», про заборону проведення полювання на території, яка увійшла до складу природо-заповідного фонду.

Виконання даних приписів знаходиться під пильним наглядом Державної екологічної інспекції України та Інспекції у Сумській області.

Інспекцією у Волинській області було здійснено ряд перевірок території Ківерцівського національного природного парку під час яких встановлено, що Волинська обласна рада рішенням від 12.04.2017 № 13/31 та №13/32 надала в користування мисливських угідь ГО ТМР «Горинь» та ГО ТМР «Легіон» частину територій, включених до Ківерцівського національного природного парку  без врахування вимог законодавства про охорону і використання територій природно-заповідного фонду.

Враховуючи виявлені порушення вимог законодавства України,  Інспекція у Волинській області внесла вимогу до Волинської обласної ради про скасування рішень № 13/31 та №13/32. Окремі вимоги винесені ДП «Цуманське лісове господарство»,  ГО «ТМР «Горинь»»  ГО «ТМР «Легіон» про відкликання погоджень, наданих з перевищенням повноважень.

Завдяки зусиллям Інспекції у Волинській області ліквідовано 16 мисливських веж на території ДП «Цуманське ЛГ», які встановлено незаконно.

Volun vezhaПроведено колосальну роботу, та все ще не вирішеними залишаються питання про внесення відомостей до Державного земельного кадастру про обмеження у користуванні територій парку, про режим території парку, встановлення охоронних зон та ін.

Така робота буде і надалі проводитись Державними екологічними інспекціями. Спільними зусиллями громадськості, народних депутатів, місцевих органів влади та Держекоінспекції вдасться вирішити проблеми як щодо цього національного природного парку, так і інших об’єктів природно-заповідного фонду.

Інші Ресурси

актуальна інформація

conzepziya

  
corrupcia

 

 

 

Соціальні мережі

kmkdka banner facebook 330x106

Twitter logo

 

Про ДЕІ

Діяльність

Нормативна база

Законотворчість

Зв'язки з громадськістю

Публічна інформація

Intecracy Group