Intecracy Group Intecracy Group Intecracy Intecracy

м.Київ, Новопечерський пров.,3,корп.2,

01042. Тел./ факс: +38 (044) 521-20-40
e-mail: info@dei.gov.ua

"Гаряча лінія": +38 (044) 521-20-38

27 липня під головуванням виконуючого обов’язки начальника Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Святослава Савицького відбулось  розширене засідання  Колегії Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області. У її роботі взяли участь начальник відділу техногенно-екологічної безпеки, використання водних ресурсів та моніторингу вод Хмельницького обласного управління водних ресурсів - Михайло Молчанов, начальник відділу лісового та мисливського господарства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства - Віктор Самсонов, начальник управління екологічної експертизи, економіки, моніторингу та зв’язків з громадськістю Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації - Валентина Шибецька, Голова Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги - Наталія Міронова, а також керівники та спеціалісти структурних підрозділів Держекоінспекції у Хмельницькій області. На порядку денному засідання колегії розглядались питання здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища на території Хмельницької області, дотримання особовим складом інспекції виконавської дисципліни та вимог Закону України "Про запобігання корупції" в першому півріччі 2015 року.

Розпочинаючи роботу колегії, виконуючий обов’язки начальника Держекоінспекції у Хмельницькій області Святослав Савицький наголосив на тому, що останні пів року інспекція здійснювала державний нагляд за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища на території області в умовах дії мораторію на проведення перевірок підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців контролюючими органами (крім Державної  фіскальної  служби України та Державної фінансової  інспекції України). Всі перевірки протягом січня - червня 2015 року проводились інспекцією виключно з дозволу  Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.  Головуючим на засіданні колегії Святославом Савицьким було проінформовано членів колегії та особовий склад Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області про проект Концепції реформування Державної екологічної інспекції України та її територіальних органів, який був нещодавно представлений на розширеному засіданні колегії Держекоінспекції Українив місті Києві. Зазначений Проект реформування опубліковано на офіційних веб-сайтах Держекоінспекції України та  Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області. Зараз триває його активне обговорення й доопрацювання шляхом проведення круглих столів та консультацій з громадськістю.

Член колегії - голова Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги - Наталія Міронова у своєму виступі відзначила той факт, що громадськість Хмельниччини неодноразово піднімала питання в засобах масової інформації, владних структурах області щодо негативного впливу дії мораторію на довкілля Хмельниччини та вважає недоцільним обмежувати регулюючу функцію держави забороною на перевірки у сфері захисту та раціонального використання природних ресурсів, дотримання екологічних норм, оскільки пріоритет цієї сфери є беззаперечним. «Заборона на здійснення Державною екологічною інспекцією своїх контролюючих функцій означає, що основні багатства України, зокрема, земельні, водні, лісові та інші природні ресурси перебувають під загрозою, оскільки частіш за все припинити порушення у цій сфері вдається лише за наслідками перевірок» - зазначила Наталія Міронова.

         Про основні показники результатів роботи Держекоінспекції у Хмельницькій області у першому півріччі поточного року доповів заступник начальника інспекції Микола Садлій. Окрім того доповідач акцентував увагу присутніх на негативних  наслідках дії мораторію. «Майже за рік фактичної відсутності контролю в сфері використання природних ресурсів на території Хмельницької області вже призвели до негативних наслідків. Одним із таких прикладів дії мораторію є ситуація із забруднення річки Південний Буг та загибелі водних живих біоресурсів в січні цього року. Наразі дія мораторію закінчилась і інспекція приступила до виконання квартального Плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання на території Хмельницької області» - зауважив Микола Садлій.

Враховуючи спекотні погодні умови, начальник відділу лісового та мисливського господарства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства  Віктор Самсонов звернув увагу присутніх на проведенні роз’яснювальної роботи серед населення та оперативному висвітленню в засобах масової інформації питання щодо запобігання виникненню пожеж у природних екосистемах області, дотримання правил пожежної безпеки, зокрема щодо недопущення випалювання стерні та сухостою протягом пожежонебезпечного періоду та під час проведення жнивної компанії.

Виступаючи з інформацією з другого  питання порядку денного колегії «Про дотримання в Державній екологічній інспекції виконавської дисципліни, начальник відділу організаційно-аналітичного, документального, матеріально-технічного забезпечення і взаємодії з громадськістю та ЗМІ Єлізавета Войтович наголосила на неухильному дотриманні та недопущенні зриву строків виконання контрольних документів, які надходять на розгляд до інспекції. Під час колегії також було розглянуто питання дотримання вимог антикорупційного законодавства та відмічено той факт, що за звітний період в Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області відсутні випадки порушення вимог антикорупційного законодавства.

«У Держекоінспекції постійно проводяться профілактичні та просвітницькі заходи, наради, семінари, роз’яснювальна робота та навчання з питань антикорупційного законодавства», - підкреслив головний спеціаліст з питань запобігання та протидії корупції в інспекції Володимир Котовський.

З усіх питань порядку денного колегія прийняла відповідні рішення. Підсумки роботи колегії підвів виконуючий обов’язки начальника Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області – Голова колегії  Святослав Савицький.

Інші Ресурси

актуальна інформація

conzepziya

  
corrupcia

 

 

 

Соціальні мережі

kmkdka banner facebook 330x106

Twitter logo

 

Про ДЕІ

Діяльність

Нормативна база

Законотворчість

Зв'язки з громадськістю

Публічна інформація

Intecracy Group