Державні іспектори Центрального округу спільно з Єгерською службою врятували лебедів

22 січня 2019 року до Управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Державної екологічної інспекції Центрального округу надійшло повідомлення від жителя м. Черкаси, про те що на території орнітологічного заказника загальнодержавного значення «Липівський» (в районі с. Панське) внаслідок різкого зниження температури до водойми примерзли білі лебеді.

Працівники Управління спільно з Єгерською службою «Вільхівська дача» виїхали на зазначене місце оглянули берегову лінію і саму річку, де виявили девʼятьох лебедів, які знаходились на незамерзлій частині річки, неподалік берегу та в черговий раз підгодували птахів прихопивши з собою мішки з кукурудзою та сіно.

Інспекція тримає на контролі й надалі буде спостерігати за станом птахів та умовами їх зимівлі, щоб лебеді максимально легко перенесли суворі умови зимового часу. 

Лебеді, на відміну від лелек, на південь відлітають не завжди. Вони досить морозостійкі, і якщо є відкрита вода, часто переживають зиму в околицях міста, нікуди не відлітаючи. Коли водойма замерзає, лебідь перелітає на іншу, незамерзаючу, тож не потрібно рятувати лебедів, якщо вони просто плавають у річці або озері у великій ополонці і не мають видимих травм.


eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці