На Закарпатті виялено несанкціоноване розміщення люмінісцентних ламп

26 січня 2019 року до Державної екологічної інспекції у Закарпатській області надійшло повідомлення від оперативного чергового  Управління ДСНС України у Закарпатській області про несанкціоноване розміщення відходів за адресою: м. Ужгород, вул. Достоєвського.

Державним інспектором з охорони навколишнього природного  середовища Закарпатської області під час огляду зазначеної території зафіксовано несанкціоноване розміщення непридатних люмінесцентних ламп на майданчику збору твердих побутових відходів та прилеглій території до будинку №20, що на вул. Достоєвського в м. Ужгород. Загальна кількість ламп становила близько 80 штук.  На місце були викликані спеціалісти Управління ДСНС України у Закарпатській області, Ужгородського відділу поліції  Головного управління Нацполіції  у Закарпатській області та ТОВ «АВЕ Ужгород» .

Зокрема, аварійно-рятувальний загін спецпризначення провів обстеження на предмет радіаційного та хімічного забруднення. Радіаційний фон знаходився в межах норми, небезпечних речовин не виявлено. Працівники поліції розпочали дії щодо встановлення осіб, причетних до незаконного складування небезпечних відходів (люмінесцентні лампи). Силами ж ТОВ «АВЕ Ужгород»  проведено очищення сміттєвих баків і прилеглої території та вивезено люмінесцентні лампи на зберігання, до вирішення питання їх подальшої утилізації.

Держекоінспекція наголошує, що непридатні люмінесцентні лампи відносяться до відходів І класу небезпеки. Викидати енергозберігаючі та люмінесцентні лампи разом з побутовими відходами суворо забороняється. Адже якщо не дотримуватися певних правил, існує цілком реальна загроза для здоров'я  людини та довкілля. Кожна розрядна лампа містить ртуть. А ртуть – це токсична речовина, яка не має ані запаху, ані смаку. Потрапляючи в організм навіть у невеликій кількості, вона  накопичується у легенях, а отже, і в усіх клітинах нашого організму і спричиняє гострі або хронічні отруєння. Тому тимчасове зберігання з подальшою утилізацією енергозберігаючих та люмінесцентних ламп здійснюється виключно спеціалізованими підприємствами, які мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

За порушення вимог законодавства в частині поводження з відходами передбачена адміністративна відповідальність  у вигляді штрафу: на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 гривень) і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень).

           

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці