Жителі Баранівського району на Житомирщині переймаються збереженням та примноженням лісових насаджень

Однією із суттєвих екологічних проблем Житомирщини є стан збереження зелених насаджень, які знаходяться за межами населених пунктів і не перебувають під лісовою охороною. Користуючись відсутністю охорони насаджень в лісосмугах, на узбіччях доріг та на землях запасу, деякі «підприємливі» громадяни таємно здійснюють незаконну порубку дерев з метою подальшого використання в якості палива або пиломатеріалів.

  Так, з моменту створення Державної екологічної інспекції Поліського округу, а саме протягом листопада - грудня 2018 року було розраховано збитки, які нанесено невстановленими особами в сумі 6 млн. 419 тис. грн. Матеріали направлені до правоохоронних та судових органів.

Однак, здійснюваних Інспекцією заходів виявилось недостатньо. Тому,  за сприяння Державної екологічної інспекції Поліського округу,  6 лютого поточного року Баранівською територіальною громадою організовано засідання круглого столу на тему: «Лісові насадження Баранівської громади: збережемо і примножимо».

Вищезазначений захід проведено за участі керівництва Баранівського району, представників Інспекції Поліського округу, правоохоронних органів, керівників лісогосподарських підприємств.

Під час засідання розглянуті проблеми знищення  зелених насаджень за межами населених пунктів та шляхи подолання цих проблем. Зокрема,  одним з основних питань обговорень стали  заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства щодо збереження та примноження лісових насаджень Баранівського району Житомирської області. 

Аналогічні заходи почергово планує проводити кожна територіальна громада.

Державна екологічна інспекція Поліського округу і надалі прийматиме участь у заходах, спрямованих на збереження довкілля та проводитиме роз’яснювальну роботу в частині дотримання вимог природоохоронного законодавства.
eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці