У Дніпропетровській області 40% джерел викидів на підприємствах працюють з порушенням нормативів

На майже 40% стаціонарних джерел викидів підприємств Дніпропетровської області зафіксовані відхилення від встановлених нормативів.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований під час робочої поїздки на відкриття Офісу ДЕІ у Кривому Розі.

За інформацією посадовця, відділ інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції Дніпропетровщини протягом 2020 року здійснив забір проб з 278 джерел викидів.

«На 109 зафіксовані наднормативні викиди, а саме - перевищення встановлених нормативів та забруднення повітря без відповідних дозволів. Загалом було відібрано 1452 проби, на яких проведено 12 606 визначень вмісту забруднюючих речовин», - зазначив Андрій Мальований.

Він також зауважив, що протягом минулого року відділ інструментально-лабораторного контролю провів 1197 визначень у 70 проб зворотних вод, взятих на 30 підприємствах. І у більшості зразків були виявлені перевищення встановлених нормативів гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

«79 проб ґрунтів, відібраних протягом 2020 року, також містили перевищені концентрації нафтопродуктів, нітратів, хлоридів, фосфатів тощо у в порівнянні з фоновими концентраціями», - підкреслив Андрій Мальований.

За словами голови ДЕІ, Дніпропетровська область лишається однією з найбільш забруднених в Україні, адже саме тут зосереджена значна частина великих промислових об’єктів.

«Щоб мінімізувати порушення природоохоронного законодавства на підприємствах, у Кривому Розі розпочав свою роботу Офіс Держекоінспекції. Він зосередиться на перевірках великих промислових об'єктів, які мають значний вплив на довкілля.

Так, на 2021 рік вже заплановані перевірки низки великих підприємств – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», АТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» та ПАТ «Суха балка». У разі виявлення на території цих об’єктів порушень природоохоронного законодавства, Держекоінспекція буде накладати штрафи, розраховувати збитки та, за необхідності, звертатись до судів», - додав Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці