Держекоінспекція долучиться до реалізації Європейського зеленого курсу по досягненню кліматичної нейтральності

Держекоінспекція відіграє важливу роль у реалізації системи моніторингу, звітування та верифікації викидів парникових газів (МЗВ), впровадження якої передбачене Європейським зеленим курсом (European Green Deal).

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Держекоінспекція взяла участь у семінарі організації TAIEX (Technical Assistance Information Exchange) стосовно реалізації Європейського зеленого курсу (European Green Deal).

В рамках семінару, до якого долучилась Держекоінспекція, європейські експерти детально розповіли про план дій, передбачений зеленим курсом. Серед них - введення системи моніторингу звітування та верифікації парникових газів (МЗВ), яку зобов’язані реалізувати всі країни-учасниці European Green Deal. Україна почала реалізацію МЗВ цьогоріч в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, щоб забезпечити поступове скорочення викидів вуглецю у атмосферне повітря», - пояснив Андрій Мальований.

Він підкреслив важливу роль Держекоінспекції у функціонуванні системи МЗВ. Зокрема, ДЕІ уповноважена перевіряти дані у звітах про викиди та планах моніторингу емісій парникових газів у суб’єктів господарювання.

«Під час семінару наші фахівці ознайомились з кейсами щодо застосування МЗВ в Європі та отримали практичні рекомендації. Це дозволить їм здійснювати ефективніший контроль у цій сфері.
Однак впровадження МЗВ – лише одна з небагатьох вимог угоди. А долучення України до European Green Deal можливе тільки у разі виконання всіх наших зобов’язань та готовності до ґрунтовних природоохоронних змін», - зауважив Андрій Мальований.

Європейський зелений курс (European Green Deal) був представлений наприкінці 2019 року і передбачає досягнення кліматичної нейтральності (нульових викидів парникових газів) до 2050 року. Для реалізації мети створені різногалузеві програми і стратегії, обов’язкові для виконання на території Європейського Союзу.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці