Держекоінспекція через суд зобов’язала ДП «Кривбасшахтозакриття» сплатити 2,5 мільйона гривень за шкоду довкіллю

Господарський суд Дніпропетровської області за позовом Держекоінспекції зобов’язав державне підприємство «Кривбасшахтозакриття» сплатити 2,5 мільйона гривень збитків за порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Позивачем у справі виступила Держекоінспекція, яка під час перевірки підприємства зафіксувала скид забруднюючих речовин у річку Інгулець без дозволу на спеціальне водокористування та пред’явила збитки на суму 2 534 223 гривень. Держпідприємство відмовилось відшкодовувати цю суму, тож ДЕІ звернулась до суду, який і задовольнив позов», - розповів Андрій Мальований.

ДП «Кривбасшахтозакриття» здійснює відкачку шахтних вод з таких підприємств, як ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПРАТ «ЦГЗК» та ПРАТ «Суха Балка». За словами посадовця, ці води містять високі концентрації брому, йоду, натрію, калію і магнію. Спершу держпідприємство відкачує ці води до балки Свистунова, де відбувається осідання речовин, потім розбавляє прісною водою та скидає у річку Інгулець.

«Порушення технології скидання шахтних вод загрожує екологічній безпеці всього регіону, адже вода з Інгульця використовується як питна та для зрошення полів. А це означає, що небезпечні речовини, які містяться у ній, становлять загрозу для людей», - підкреслив Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці