В Офісі Держекоінспекції у Кривому Розі відбувся круглий стіл для громадськості

25 березня під час круглого столу в Офісі Держекоінспекції у Кривому Розі спільно з Громадською радою при ДЕІ, журналістами та активістами  обговорювалась ситуація з промисловим забрудненням в Україні, а також питання співпраці ДЕІ з громадськістю.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

За його словами, Дніпропетровську область можна назвати «червоною лампочкою» стану довкілля, адже тут знаходиться найбільша кількість топ-забруднювачів.

«Так, наразі спостерігається збільшення кількості порушень у сфері водних ресурсів. Це недотримання нормативів щодо скидів зворотних вод на підприємствах та дозволів на спецводокористування, забруднення водойм у місцях скиду.

Тому Держекоінспекцією, окрім перевірок промислових об’єктів, здійснюються заходи контролю щодо дотримання водоохоронних режимів у прибережно-захисних зонах, зокрема, річок Оріль та Саксагань. ДЕІ перевіряє, чи є на цих територіях несанкціоновані сміттєзвалища та незаконні врізки, через які річки можуть забруднюватись і засмічуватись», - розповів Андрій Мальований.

Також під час круглого столу обговорили механізми співпраці Держекоінспекції та громадськості.

«ДЕІ продовжує відстоювати принципи відкритості і прозорості у своїй діяльності. Для цього, зокрема, щотижня проводяться прийоми громадян керівниками інспекції, а екоактивісти за можливості залучаються до резонансних перевірок. Крім того, Офіс ДЕІ у Кривому Розі продовжує розширювати мережу громадських інспекторів. До команди запрошуємо всіх повнолітніх українців, зацікавлених у захисті навколишнього середовища», - підкреслив Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці