ІІ Щорічний бізнес-форум з промислової екології: керівництво ДЕІ наголосило на важливості модернізації підприємств

За допомогою ефективного природоохоронного контролю ДЕІ стимулює промислові підприємства до модернізації, що в свою чергу призводить до зменшення викидів небезпечних речовин.

На цьому сьогодні наголосив перший заступник голови Держекоінспекції Дмитро Заруба під час ІІ Щорічного бізнес-форуму з промислової екології «Екомодернізація-2021: кращі практичні рішення» - йдеться у повідомленні прес-служби ДЕІ.

«Для того, щоб контроль у сфері атмосферного повітря був результативнішим, необхідно:

1)    Оновити матеріально-технічну базу ДЕІ, зокрема, здійснити закупівлю лабораторної техніки для контролю складу викидів. Цьогоріч інспекція отримала додатково 22,4 мільйона гривень для придбання нового обладнання.

2)Ухвалити законопроект №3091, який надасть інспекції ефективні інструменти для перевірки підприємств-забруднювачів: високі штрафи за недопуски і невиконання приписів, збільшення тривалості планового заходу контролю тощо», - повідомляє прес-служба Держекоінспекції.

Однак для остаточного закріплення пріоритету щодо боротьби з забрудненням повітря необхідна реалізація указу Президента України №111/2021.

«Зокрема, він містить положення про запровадження обов’язкових автоматизованих систем контролю за викидами забруднюючих речовин і визначення якості атмосферного повітря. Створення цієї системи має бути закріплене у Законі України «Про охорону атмосферного повітря», - наголошується у новині.

У прес-службі також підкреслили важливість надання Держекоінспекції інформації щодо викидів та якості атмосферного повітря для підготовки плану перевірок. Це дозволить зосереджувати контроль на найзабрудненіших регіонах та найбільших промислових об’єктах.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці