На засіданні колегії Держекоінспекції обговорили трансформацію ДЕІ

Під час засідання колегії Держекоінспекції, до якого долучились представники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, а також громадські активісти, обговорили процес трансформації ДЕІ.

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

«Наразі Держекоінспекція продовжує посилювати контроль у найбільш проблемних для довкілля сферах – промислове забруднення, засмічення навколишнього середовища, вирубка лісів тощо. Зокрема, один з найскладніших промислових регіонів - Дніпропетровську область, зміцнено новоствореним підрозділом Центрального апарату ДЕІ, що спеціалізується на промисловому забрудненні. Його фахівці вже проводять спільні перевірки з інспекторами Придніпровського округу. Сподіваюсь, що ці заходи контролю будуть максимально результативними», - зазначив Андрій Мальований.

Важливим завданням для інспекції залишається боротьба з корупцією.

«Для того, щоб забезпечити мінімізацію корупції в ДЕІ, розроблена і впроваджується низка заходів, зокрема, Антикорупційна програма. Я також наголосив, що основою для боротьби з корупцією залишається персональна відповідальність керівника, а у разі фіксації двох або більше випадків протиправних корупційних дій, посадову особу буде звільнено», - наголосив Андрій Мальований.

Він також додав, що значну участь у протидії корупції відіграє і Громадська Рада при Держекоінспекції. Вони допомагають, стимулюють, коригують, контролюють роботу всіх територіальних органів ДЕІ, забезпечують відкритий діалог інспекції з громадськістю. Тож голова ДЕІ дав доручення керівникам територіальних органів щодо посилення співпраці з Громадською Радою при ДЕІ та громадськими організаціями, адже це важливий фактор прозорості Держекоінспекції. Факти ігнорування звернень та запитів громадськості терорганами не залишаться без особистої уваги голови Держекоінспекції.

Трансформація Держекоінспекції неможлива без діджиталізації.

«Ми маємо зробити всі процеси максимально публічними для того, щоб хід перевірок був відкритим для громадськості та бізнесу. Для цього нам необхідне впровадження електронної системи «Кабінет електронного інспектора», який наразі знаходиться на етапі розробки фахівцями інспекції», - підкреслив Андрій Мальований.

Під час засідання колегії посадовець також звернув увагу на необхідність максимальних показників щодо стягнення розрахованих збитків. Якщо їх відшкодування у добровільному порядку неможливе, то необхідно готувати позовні заяви і забезпечувати сплату коштів через суд. Цьогоріч ДЕІ має достатньо фінансування на сплату судового збору, щоб це зробити.

Також голова Держекоінспекції підкреслив, що у разі недопуску на підприємство для його перевірки, а також у разі виявлення ознак кримінального порушення, фахівці ДЕІ мають невідкладно повідомляти про це правоохоронні органи. Це дозволить на ранньому етапі виявляти злочини проти довкілля та не допускати переростання цих порушень у екологічну катастрофу.

«Попереду тривалий шлях до трансформації екологічного контролю в Україні, який треба обов’язково пройти. І найкращим результатом нашої роботи у його фіналі ми бачимо не кількість перевірок, рейдів та штрафів, а екологічне оновлення промислового сектору. Маємо працювати так, щоб підприємствам було вигідніше вкладати кошти у модернізацію, ніж сплачувати збитки і штрафи за порушення природоохоронного законодавства. Це моя особиста мета, над якою я невпинно працюю», - додав Андрій Мальований.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці