Результати здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища з 11 по 17 червня 2021 року

З 11 по 17 червня 2021 року територіальними та міжрегіональними територіальними  органами Державної екологічної інспекції України проведено 932 перевірки на 365 об’єктах державного нагляду (контролю), складено 1096 протоколів про адміністративні правопорушення.

     Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 342 тис. гривень.
До Державного бюджету стягнуто 255 тис. гривень.

     За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 29 млн 680 тис. гривень.

     Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 3 млн 319 тис. гривень. Стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму
4 млн 127 тис. гривень.

    

       Найбільш резонансні порушення вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання:

      Одеська область

      Інспекцією Південно-Західного округу проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію Окнянській селищній раді Подільського району на суму  557 тис. 676 грн. за  самовільне користування підземними водами за відсутності дозволу на спецводокористування.

      Рівненська область

      Інспекцією Поліського округу проведено розрахунок збитків на суму 15 млн 954 тис. 847 грн. за незаконну рубку на території Володимирецької ОТГ сироростучих дерев породи сосна в кількості 2716 шт. за межами населеного пункту с. Половлі Вараського району. Матеріали направлено до ГУ НП в Рівненській області для подальшого внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

      Проведено розрахунок збитків на суму 7 млн 600 тис. грн. за незаконне видобування, невстановленими особами, крейди – корисної копалини місцевого значення на площі 83,04 м2 об’ємом 243,98 м3 та незаконне зрізання сироростучих дерев породи сосна та береза в кількості 6 шт. на території Млинівської територіальної громади. Матеріали направлено до ГУ НП в Рівненській області для подальшого внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

      Сумська область

      Інспекцією у Сумській області проведено розрахунок збитків на суму
1 млн 684 тис. 791 грн за виявлені сліди розливів каналізаційних стічних вод площею 360 м2 між каналізаційним колодязем та біговою доріжкою на прибережно-захисній смузі озера Чеха у м. Суми. Матеріали направлено до окружної прокуратури м. Суми.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці