Держекоінспекція розрахувала понад 4 млрд гривень збитків довкіллю протягом 2021 року

У результаті здійснення державного нагляду (контролю) територіальними та міжрегіональними територіальними органами Держекоінспекції було розраховано  понад 4 млрд гривень збитків завданих довкіллю протягом 2021 року. Так, у порівнянні з 2020 роком сума розрахованих збитків зросла майже на 90 %.

Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Зокрема, протягом минулого року державні інспектори провели понад 43 тисячі перевірок та склали 46,5 тисяч протоколів про порушення природоохоронного законодавства у сфері захисту довкілля. Матеріали понад 1500 справ передано до правоохоронних органів.

З початку року найбільше порушень було зафіксовано у сфері поводження з відходами та через засмічення земель. У результаті розраховано майже 2 млрд гривень. Це у 3,5 раза більше ніж у 2020 році! Суб’єкти господарювання не рідко нехтували вимогами природоохоронного законодавства, як наслідок, отримали претензії для сплати до держбюджету.

Нагадуємо, що саме фахівці Держекоінспекції торік розробили проєкт змін до методики розрахунку збитків за засмічення та забруднення земель, що набрала чинності на початку 2021 року.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці