Держекоінспекція: майже 500 млн гривень збитків завдано українським лісам та рослинному світу протягом 2021 року

Саме такі цифри розраховані фахівцями Держекоінспекції. Крім того, за вирубки лісу, факти незаконного лісокористування, порушення вимог пожежної безпеки у лісах та знищення червонокнижних рослин інспектори склали майже 6500 адмінпротоколів.

Зокрема найбільшу суму збитків розраховано у Вінницькій області - майже
250 млн гривень. Серед найрезонансніших порушень - незаконна рубка 5388 дерев на території ДП «Гайсинського лісового господарства» на суму понад 37 мільйонів гривень та знищення майже 400 дерев ДП «Тульчинський райагроліс», у результаті чого підприємству пред’явлено претензію на загальну суму 4,5 мільйона гривень.

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Сьогодні гостро стоїть питання знищення українських лісів та рослинного світу, адже з кожним роком сума завданої порушниками шкоди зростає в рази. Серед причин - низькі штрафи за вирубку лісу, які складають 510-1020 грн (для громадян), а також низькі збитки - 42 гривні за дерево діаметром до 10 сантиметрів (згідно з постановою №561 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд»).

Важливим кроком у вирішені проблеми лісової галузі було затвердження Урядом наприкінці минулого року Державної стратегії управління лісами до 2035 року. У документі передбачено ряд важливих кроків для ефективного реформування лісової галузі, а саме:
- забезпечення прозорості лісогосподарської діяльності в частині відкритого електронного продажу деревини;
- впровадження нової системи організації охорони і захисту лісів, запобігання незаконним рубкам та обігу незаконно заготовленої деревини;
- розроблення комплексу заходів щодо запобігання збуту нелегально заготовленої деревини;
- удосконалення чинної системи охорони лісів від пожеж та ін.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці