На Рівненщині виявлено мор риби, збитки довкіллю склали майже 5 мільйонів гривень

Внаслідок загибелі риби на річці Случ Рівненської області фахівцями ДЕІ розраховано збитки, заподіяні рибному господарству, на загальну суму майже 5 млн гривень.

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

На телефон «Гарячої лінії» Державної екологічної інспекції Поліського округу звернувся житель с. Тишиця, якій повідомив,  що на річці Случ неподалік сіл Тишиця, Витковичі, Князівка та міста Березне Рівненської області спостерігається замор водних біоресурсів. 

Фахівцями ДЕІ Поліського округу спільно із працівниками Рибоохоронного патруля здійснено виїзд у зазначене місце та проведено обстеження берегів річки Случ під час якого виявлено загибель водних біоресурсів в загальній кількості 43670 екземплярів риби серед яких:

- плітка – 24200 екземплярів;

- верховодка – 7700 екземплярів;

- окунь – 4400 екземплярів;

- краснопірка – 6600 екземплярів;

- судак – 330 екземплярів;

- лящ – 440 екземплярів.

Спеціалістами Відділу інструментально – лабораторного контролю відібрані проби поверхневої води в річці Случ для подальшого лабораторного дослідження вимірювань показників складу та властивостей проб води, зміни яких могли спричинити загибель водних біоресурсів.

Матеріали по даному факту готуються для передачі до Головного управління національної поліції в Рівненській області для відкриття кримінального провадження за ст. 242 ККУ.

Крім того, Інспекція відповідним листом зобов’язала Березнівську територіальну громаду Рівненського району, Рівненської області вжити невідкладних заходів реагування щодо прибирання загиблих водних біоресурсів з річки у визначене та погоджене з Головним управлінням Держпродспоживслужби в Рівненській області місце утилізації.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці