Держекоіспекція: з початку війни землям та повітрю України завдано збитків на суму майже 254,3 млрд гривень

Від 24 лютого наше довкілля безжалісно знищується російськими військами: ворожі снаряди накривають українські міста, села, підприємства, будинки, подвір’я, господарства, поля, ліси... Вогонь перетворює все у руїни, вивільнюючи у повітря тонни шкідливих речовин під час горіння та засмічуючи наші землі уламками ракет, техніки, розтрощених об’єктів. Оперативним Штабом при Держекоінспекції здійснюється Реєстр екозлочинів країни-агресора та розрахунків розміру шкоди, завданої довкіллю нашої держави. Згідно з останніми даними фахівців ДЕІ, найбільшої шкоди протягом чотирьох місяців повномасштабного вторгнення завдано:

-  землі та ґрунтам на загальну суму майже 80,5 млрд гривень;

-  атмосферному повітрю на загальну суму понад 173,8 млрд гривень. 

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Так, лише на Луганщині через військові дії та в результаті неорганізованого викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що сталось внаслідок горіння, довкіллю завдано шкоди на суму понад 98,7 млрд гривень.

Водночас землям та ґрунтам найбільших збитків завдано на Львівщині та Харківщині,  а це  33,2 млрд гривень та 22,2 млрд гривень відповідно.

Цифри обчислені відповідно до спеціально створених Методик розрахунку шкоди навколишньому природному середовищу, що були розроблені Оперативним Штабом при Держекоінспекції, а саме:

- розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди», затвердженої Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 13.04.2022 № 175, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.2022 за N 433/37769.

- визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану», затвердженої наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України наказом від 4 квітня 2022 року № 167.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці