На Житомирщині внаслідок лісових пожеж у Природному заповіднику «Древлянський», завдано збитків довкіллю на 14,5 мільярдів гривень

На Житомирщині внаслідок лісових пожеж у Природному заповіднику «Древлянський», завдано збитків довкіллю на 14,5 мільярдів гривень.  Сума шкоди розрахована відповідно до Методики розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та /або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди.

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Так, у результаті ракетно-бомбових ударів по території Народицької територіальної громади Коростенського району Житомирської області на початку повномасштабного вторгнення виникли масові лісові пожежі у Природному заповіднику «Древлянський». 

Згідно з довідкою дирекції заповідника вогнем знищено понад 2 100 га лісових насаджень! 

Крім того, під час горіння, у повітря піднялись десятки тисяч тонн забруднюючих речовин різних класів небезпеки. Зокрема,  не виключено також, вивільнення радіоактивних ізотопів, які були акумульовані на території природно-заповідного фонду внаслідок аварії на ЧАЕС.

Матеріали розрахунків передані до Оперативного штабу при Державній екологічній  інспекції України та Житомирської обласної прокуратури.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці