До Інспекції у Дніпропетровській області надходять звернення громадян щодо порушення умов утримання тварин у цирку

На адресу Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області надходять численні звернення від небайдужих громадян щодо того, що у Дніпровському державному цирку розпочато програму скандально відомого німецького цирку братів Гертнер, оскільки ця програма складається із виступів за участю екзотичних та рідкісних тварин (слонів, кенгуру, коней, мавп, собак тощо).

Також, заявники скаржаться на те, що в діяльності даного пересувного цирку неодноразово були виявлені грубі порушення умов утримання та жорстоке поводження з тваринами. Громадян хвилюють наступні порушення умов утримання і використання диких тварин:

1. Тварини не мають контакту з природним середовищем, що є порушенням ст.ст. 7, 8 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»

2. Тварини знаходяться замість вольєрів у клітках, при утриманні тварин не дотримуються норми мінімальних площ, вірогідно відбувається накопичення паразитів та інших патогенів.

3. У виставах беруть участь тварини пересувного звіринця, що заборонено статтею 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та розпорядженням Дніпровського міського голови Філатова Б.А. від 13.06.2016 року № 323-р.

Також, громадяни, які звертаються до Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області, просять провести позапланову перевірку умов утримання диких тварин на території ДП «Дніпровський державний цирк», де перебуває трупа німецького цирку братів Гертнер.

Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.

Державна екологічна інспекція у Дніпропетровській області зазначає, що вичерпний перелік підстав для здійснення позапланових заходів інспекцією,  наведено в статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Підставою для проведення позапланового заходу може бути звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Позаплановий захід у такому разі здійснюється виключно за погодженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу.

Так, на підставі вищевикладеного, Державною екологічною інспекцією у Дніпропетровській області відповідно до абзацу п’ятого частини першої статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 15.01.2019 року № 9 «Про деякі питання надання Мінприроди погодження позапланового заходу державного нагляду (контролю)», всі заяви про порушення вимог природоохоронного законодавства України та порушення умов утримання диких тварин та жорстокого ставлення до них на території Державного підприємства «Дніпровський державний цирк», направлено до Державної екологічної інспекції України для отримання 

від Міністерства енергетики та захисту довкілля України погодження на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) на території Державного підприємства «Дніпровський державний цирк». В разі отримання погодження буде проведено перевірку в рамках діючого законодавства України


eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці