Через забруднення земельної ділянки на Запоріжжі підприємству пред'явлено претензію на суму більш як 100 тисяч гривень

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Запорізької області здійснено виїзд для перевірки тверджень зазначених у зверненні громадянина щодо встановлення факту забруднення земельної ділянки внаслідок витікання рідини на зелену зону через отвори в паркані ПрАТ «Запорізький оліяжиркомбінат».

Під час обстеження території проведено відбір проб вмісту забруднюючих речовин в ґрунтах. Проби відібрано на земельній ділянці, що межує безпосередньо із земельною ділянкою, що перебуває у користуванні ПрАТ «Запорізький оліяжиркомбінат».

За результатами вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів встановлено наднормативний вміст забруднюючих речовин, що є порушенням статей 35, 45, 46 Закону України «Про охорону земель», статті 96 Земельного Кодексу України.

Відповідно до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 27.10.1997 №171 (зі змінами), розраховано збитки на суму 111 тисяч 445 гривень та ПрАТ «Запорізький оліяжиркомбінат» пред’явлено претензію для добровільної сплати збитків, завданих державі. 


eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці