Прередставники Держекоінспекції та правохоронних органів розпочали проведення слідчих дій з метою встановлення збитків нанесених державі на території Національного природного парку «Гуцульщина»

19 листопада працівникам Державної екологічної інспекції України спільно з слідчими Державного бюро розслідувань та представниками Служби Безпеки України все ж вдалось розпочати перевірку для встановлення розміру збитків, нанесених державі в результаті незаконних рубок на території, що знаходиться у постійному користуванні НПП «Гуцульщина», згідно з  Указом Президента України від 14.05.2002р. № 456/2002, актом приймання-передачі матеріальних цінностей від 23 серпня 2003р., нотаріально засвідченої заяви ДП «Кутське лісове господарство» щодо припинення прав користування земельними ділянками та передачу в постійне користування НПП «Гуцульщина» 6790га, проектом організації території Парку та матеріалів базового лісовпорядкування 2010 року. Однак, частина зазначеної території (квартал 10,11 Косівського ПНДВ) незаконно використовується ДП «Кутське лісове господарство».

Не зважаючи на те, що представники Пістинської сільської ради, разом з посадовими особами ДП «Кутське лісове господарство» та іншими громадянами намагались блокувати доступ до місця події і роботу Держекоінспекції та правоохоронних органів, цього разу представникам ДБР вдалося переконати присутніх у законності проведення перевірки з метою визначення розміру нанесених державі збитків. Тож, врешті перевірка розпочалась.

Перевірка продовжується, про результати якої буде повідомлено згодом.

Нагадуємо, 20.08.2019р., під час проведення позапланової перевірки, яка проводилась Державною екологічною інспекцією України, керівники ДП «Кутське лісове господарство», голова Пістинської сільської ради та представники комунального підприємства Пістинської сільської ради й окремі жителі села Пістинь оточили робочу групу та побили працівників служби Державної охорони НПП «Гуцульщина». Працівників Держекоінспекції не допустили до проведення перевірки.

Такі дії стали підставою для звернення посадових осіб Держекоінспекції до Косівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області. 

Враховуючи, що належної реакції від Косівського відділу поліції не було, Держекоінспекцією направлено лист до Державного бюро розслідувань у м. Львові щодо відсутності заходів реагування та фактичної відмови у прийнятті заяви зазначеними правоохоронними органами. 

Крім цього, Держекоінспекцією надіслано лист з розрахованими збитками, завданими державі в результаті порушення законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконної рубки дерев на території НПП «Гуцульщина» до Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області для відповідного реагування.


eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці