Представники Держекоінспекції взяли участь в обговоренні екологічного стану басейну річок Хомора та Случ

28 листопада 2019 року посадові особи Держекоінспекції взяли участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

Держекоінспекцією взято участь в , а також проінформовано Комітет про стан здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог природоохоронного законодавства підприємствами-забруднювачами в басейні річок Хомора та Случ.

До проекту рішення Комітету надано наступні пропозиції:

1. Визнати екологічну ситуацію, яка склалася у зв’язку із забрудненням річок Хомора та Случ, такою, що потребує вжиття координованих заходів Житомирською та Хмельницькою обласними державними адміністраціями, Міністерством енергетики та захисту довкілля України, Державним агентством водних ресурсів України, Державною екологічною інспекцією України, суб’єктами господарювання, що здійснюють скиди зворотних вод до річок Хомора та Случ.

2. Рекомендувати Хмельницькій та Житомирській обласним державним адміністраціям розглянути питання щодо виділення коштів місцевого бюджету на фінансування невідкладних заходів, спрямованих на зменшення рівня забруднення річок Случ та Хомора і поліпшення їх екологічного стану, у тому числі заходів з розчистки русел цих річок. 

3. Рекомендувати Головам Понінківської селищної ради та Баранівської міської ради винести на розгляд чергової сесії питання щодо розробки (спільно з ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика-Україна») проектно-кошторисної документації по розчистці русла річок Хомора та Случ з метою поліпшення їх екологічного стану в межах Полонського району Хмельницької області та Баранівського району Житомирської області.

4. Державній екологічній інспекції України спільно з державними екологічними інспекціями у Хмельницькій області та Поліського округу: 

забезпечити дієвий контроль за додержанням вимог природоохоронного законодавства ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика-Україна» та спостереження за якісним станом вод річок Хомора та Случ;

запланувати на 2020 рік проведення перевірок додержання вимог природоохоронного законодавства ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика-Україна» та Хмельницької обласної державної адміністрації.

5. Рекомендувати Державному агентству водних ресурсів України при розгляді матеріалів, які будуть подані ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика-Україна» для отримання нового дозволу на спеціальне водокористування на випуск № 1, врахувати умови щодо недопущення погіршення якості води у р. Хомора та розроблення водоохоронних заходів, які зобов’яжуть суб’єкта господарювання впроваджувати сучасні технології з водозбереження та водоочищення.

6. Звернутися до правоохоронних органів щодо надання Комітету інформації за результатами проведення досудових розслідувань у кримінальних провадженнях, порушених за фактами забруднення річок Хомора та Случ.


eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці