Результати здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища з 22 по 28 листопада 2019 року

З 22 по 28 листопада 2019 року територіальними та міжрегіональними територіальними  органами Державної екологічної інспекції України проведено 929 перевірок на 414 об’єктах державного нагляду (контролю), складено 940 протоколів про адміністративні правопорушення. 

 Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 222 тис. гривень. 

До Державного бюджету стягнуто 251 тис. гривень. 

За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 11 млн 777 тис. гривень.

Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 3 млн 580 тис. гривень. Стягнуто претензій та позовів на суму 708 тис. гривень.

Найбільш резонансні порушення вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання:

Львівська область

Інспекцією у Львівській області проведено розрахунок збитків  на суму 7 млн 864 тис. 123 грн. за незаконну зрізку зелених насаджень невстановленими особами, за межами смуги відведення автомобільної дороги загального користування державного значення на території Ходорівської ОТГ Жидачівського району за межами населених пунктів с. Жирова та с. Вовчатичі. Матеріали скеровано до ГУ НП у Львівській області. 

Найбільш резонансні події за тиждень

Запорізька область

 Виявлено та ліквідовано 49 пожеж на площі 20,317  га (горіла суха трава, очерет та побутове сміття)


 Київська область

Виявлено та ліквідовано 2 пожежі трав’яного настилу на загальній площі 2,04 га та 3 загорання торфу на загальній площі 0,22 га. 


   Миколаївська область

 Триває карантин, оголошений у зв’язку з виявленням 14.11.2019 ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС) на території приватного домогосподарство у селі Троїцьке Новоодеського району, яке визначено епізоотичним вогнищем. Визначено зону захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища. В зону захисту увійшли с. Троїцьке, м. Нова Одеса Новоодеського району. Затверджено план заходів. Визначено зону нагляду в радіусі 0,3 км від зовнішніх меж зони захисту.

        Одеська область

 22.11.2019 в районі міського пляжу «Дельфін» в м. Одеса виявлено підтоплений танкер «Делфі». Спеціалістами Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу здійснено виїзд на місце події в район міського пляжу «Дельфін» та проведено відбір проб морських вод. За результатами інструментально-лабораторних вимірювань встановлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій по нафтопродуктах у 53 рази. Ввечері 22.11.2019 проведено додатковий відбір проб вод у місці знаходження підтопленого танкеру, за результатами лабораторних вимірювань встановлено перевищення по вмісту у воді нафтопродуктів в 157 рази. Проаналізувавши результати лабораторних досліджень Інспекція дійшла висновку, що концентрація нафтопродуктів у морській воді різко зростає. Тобто, з танкеру продовжується витік нафтопродуктів. Представниками Одеської Філії ДП «АМПУ» 23.11.2019 встановлено адсорбуючі бонові огородження. При повторному відборі проб встановлено перевищення по вмісту у воді нафтопродуктів в 36,6 рази, концентрація нафтопродуктів знизилась. За результатами відборів проб протягом 24-29.11.2019 спостерігається зниження концентрації нафтопродуктів у воді. Спостереження за впливом ситуації на стан морських вод в районі події продовжується.

        Полтавська область

 Триває карантин, оголошений у зв’язку з виявленням 19.11.2019 ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС) на території свинотоварної ферми приватного сільськогосподарського підприємства «Мрія» в с. Вечірки Пирятинського району. Територію ПСП «Мрія» оголошено загрозливою зоною.

       Чернігівська область

 Виявлено та ліквідовано 4 випадки загорання сухої трави загальною площею 5 га та 1 випадок на сільгоспугіддях - спалювання кукурудзяних решток на площі 5 га.


eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці