Результати здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища з 06 по 12 грудня 2019 року

 З 06 по 12 грудня 2019 року територіальними та міжрегіональними територіальними  органами Державної екологічної інспекції України проведено 843 перевірки на 377 об’єктах державного нагляду (контролю), складено 800 протоколів про адміністративні правопорушення. 

Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 266 тис. гривень. 

До Державного бюджету стягнуто 188 тис. гривень. 

Відкрито 1 кримінальне провадження.

За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 20 млн 272 тис. гривень.

Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 19 млн 472 тис. гривень. Стягнуто претензій та позовів на суму 1 млн 538 тис. гривень.


Найбільш резонансні порушення вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання:

Житомирська область

Інспекцією Поліського округу проведено розрахунок збитків  та пред’явлено претензію на суму 16 млн 893 тис. 155 грн. ТОВ «Галактік» за самовільне користування надрами, а саме добування лабрадориту за відсутності дозвільних документів. Матеріали передано до Черняхівського відділення поліції ГУНП у Житомирській області.

Львівська область

Інспекцією у Львівській області проведено розрахунок збитків  та пред’явлено претензію на суму 512 тис. 163 грн. Павлівському комунальному підприємству за самовільне користування надрами (підземними водами) без відповідного дозволу. Матеріали скеровано до Прокуратури Львівської області.

  Одеська область

          Інспекцією Кримсько-Чорноморського округу проведено розрахунок збитків та судновласнику судна «Shandong Peng Cheng» пред’явлено претензію на суму 1 млн 343 тис. 892 грн. за забруднення внутрішніх морських вод України внаслідок скиду з забрудненої зворотної води з перевищенням нормативів ГДК по завислим речовинам, нафтопродуктам та залізу загальному. Претензію сплачено.


         Найбільш резонансні події за тиждень

        Миколаївська область

        Триває карантин, оголошений у зв’язку з виявленням 14.11.2019 ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС) на території приватного домогосподарство у селі Троїцьке Новоодеського району, яке визначено епізоотичним вогнищем. Визначено зону захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища. В зону захисту увійшли с. Троїцьке, м. Нова Одеса Новоодеського району. Затверджено план заходів. Визначено зону нагляду в радіусі 0,3 км від зовнішніх меж зони захисту.

        Одеська область

        Триває спостереження за впливом ситуації на стан морських вод в районі підтопленого танкеру «Делфі», виявленого в районі міського пляжу «Дельфін» в м. Одеса  22.11.2019. За результатами  відборів проб протягом 30.11-10.12.2019 у відібраних пробах перевищення нормативів гранично допустимих концентрації  нафтопродуктів не виявлено. За результатами відборів проб 11.12.2019 у відібраних пробах встановлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрації  нафтопродуктів у 2,4 рази. За результатами відборів проб 12.12.2019 у відібраних пробах встановлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрації  нафтопродуктів у 2 рази. За результатами відборів проб 13.12.2019 - перевищення по вмісту у воді нафтопродуктів не виявлено. 

          Полтавська область

        Триває карантин, оголошений у зв’язку з виявленням 19.11.2019 ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС) на території свинотоварної ферми приватного сільськогосподарського підприємства «Мрія» в с. Вечірки Пирятинського району. Територію ПСП «Мрія» оголошено загрозливою зоною.


eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці