На території НПП Вижницький виявлено незаконну порубку дерев на суму понад 2,5 млн.грн.

Державною екологічною інспекцією Карпатського округу  здійснено плановий  захід державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства Національним природним парком «Вижницький». За результатами перевірки виявлено порушення  законодавства в частині охорони об’єктів природно-заповідного фонду. 

Зокрема, на території парку, працівниками Інспекції виявлено факти незаконної порубки 278 дерев, яка  здійснена в період 2018-2019 років. Пеньки незаконно зрізаних дерев замасковані листям, гілками та глиною. Окремі частини крони зрізаних дерев та частини стовбурів залишені на місці порубки. 


Відповідно до постанови КМУ від 24 липня 2013 р. № 541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд» нараховано збитків завданих державі на суму 2 млн. 522 тис. 527 грн. 

Відповідно до діючого законодавства готується претензія для добровільного відшкодування  шкоди за порушення законодавства про природно-заповідний фонд у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Матеріали перевірки для подальшого реагування будуть направлені до правоохоронних органів.


eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці