Народні депутати – за покращення екологічної ситуації в Україні

Під час чергового брифінгу у Верховній Раді народні депутати разом з очільником Екологічної інспекції України підняли питання щодо забруднення навколишнього середовища. Зокрема, депутат від фракції «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко під час свого виступу наголосив: з кожним роком ситуація з екологією стає гіршою. Додав: Чорнобильська катастрофа та велика кількість промислових підприємств в Україні зробили внесок в погіршення стану. До того, ж зі слів депутата, багато із сучасних підприємств не відповідають екологічним стандартам. Він розповів: керівникам таких підприємств простіше платити штрафи, які на сьогодні не є великими, аніж вкладати кошти в удосконалення очисних механізмів. 

Арсеній Пушкаренко, народний депутат України

- Тому сьогодні готується закон про Державну екологічну інспекцію України, який дозволить дати реальні механізми впливу та посилити контроль, дійсно зробити серйозні штрафи. Щоб підприємству було дешевше поставити фільтри і дотримуватися реальних норм екологічного законодавства, чим заплатити штраф 3 тисячі гривень і, умовно кажучи, зекономити 3 мільйони на фільтрах. Тому цей закон готується, він буде дуже грунтовно обговореним, він готується профільним комітетом. Я думаю, в найближчий час ми з колегами будемо виправляти цю ситуацію.

Єгор Фірсов, в.о. голови Державної екологічної інспекції України

- Важливі законодавчі ініціативи, які варто депутатам приймати для поліпшення екології. Я маю на увазі і санкції за недопуск, зараз державні екологічні інспекції можуть не пустити на підприємство, і їм це недорого коштує. Треба виправляти ситуацію щодо перевірок у Донецькій, Луганській областях. І нарешті, треба прийняти комплексний закон про державний екологічний контроль. Проєкт цього закону вже розроблений.Джерело

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці