Державні інспектори ДЕІ Центрального округу не були допущені до проведення перевірок «УКРТАТНАФТА» і «ПОЛТАВАГАЗВИДОБУВАННЯ»

Це не перший подібний факт, обидва підприємства систематично не допускають державних інспекторів до проведення перевірок. 2019 року «ПОЛТАВАГАЗВИДОБУВАННЯ» - 3 «недопуски», загалом же, остання перевірка підприємства була проведена ще у 2015 році, а нараховані державі збитки - майже 23 мільйони гривень і досі не сплачені в повному обсязі. У свою чергу «УКРТАТНАФТА» і попередній раз перешкоджала законній діяльності ДЕІ у 2018 році. 


Цього разу, відповідно до звернення громадянки щодо чисельних порушень вимог природоохоронного законодавства підприємством «ПОЛТАВАГАЗВИДОБУВАННЯ», за погодженням Міністерства енергетики та захисту довкілля України, державні інспектори мали розпочати позапланову перевірку підприємства. Але без вмотивованих пояснень та аргументів не були допущені до проведення перевірки. Аналогічна ситуація відбулась з «УКРТАТНАФТА», як тільки інспектори  прибули на підприємство  - їх повідомили про «недопуск».


«Недопуск» для підприємства-забруднювача сьогодні коштує 750 гривень. Навіщо допускати екоінспекторів, які нарахують реальні збитки? Наразі має бути прийнятий закон яким передбачене розширення повноважень ДЕІ і підвищення штрафів за «недопуск». Для підприємства це має стати невигідно, а державі вчасний екологічний контроль дозволить нарешті контролювати забруднення довкілля» - зауважує т.в.о. голови ДЕІ Єгор Фірсов.

 

На обидва підприємства до Державної екологічної інспекції надходять численні скарги громадян на порушення вимог земельного законодавства, і законодавства України про відходи, законодавства України про використання і охорону надр, про охорону атмосферного повітря, про раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів. 


Довідково. ПАТ «УКРТАТНАФТА» входить в топ-100 забруднювачів України. У 2017 році  підприємство зайняло 32 місце серед підприємств-забруднювачів з викидів в атмосферне повітря, у 2018 році - вже 25 місце. Викиди ПАТ «Укртатнафта» становлять 21,1% загальних викидів від стаціонарних джерел забруднення Полтавській області та близько 71,2% викидів м. Кременчук. У 2018 році внаслідок діяльності підприємства потрапило в атмосферне повітря 11,015 тис. тонн забруднюючих речовин.


eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці