26 березня 2020 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду»

Ми часто розказуємо про захист інтересів держави у сфері навколишнього середовища: незаконну вирубку дерев або видобуток корисних копалин, засмічення територій. Проте, серед іншого, ДЕІ визначена органом державного ринкового нагляду щодо автомобільних бензинів, дизельного, суднового та котельного палив.

Що це означає?

ДЕІ має право контролювати характеристики палива. До того ж, законодавством не передбачено попередження суб’єктів господарювання про проведення перевірки. Інспектору достатньо мати службове посвідчення і направлення на проведення перевірки. Не дивлячись на це, інспекторів дуже часто не допускали до проведення перевірок і відмовлялись виконувати їх законні вимоги.

26 березня 2020 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду».

Перш за все, цим законом збільшується штраф за «недопуск» - 170 тисяч гривень має сплатити підприємство за невиконання законних вимог інспекторів.

Також Законом усувається дублювання контролю за окремими видами продукції та забороняється перевіряти продукцію іншого виду, категорії або групи, яка не є предметом конкретної перевірки. Визначено, що максимальний строк проведення перевірки характеристик продукції у розповсюджувача становить чотири робочих дні, а у виробника – п’ять.

Встановлено і чіткий термін відправки суб’єкту господарювання постанови про накладення штрафу – 16 днів.


Із текстом Закону можна ознайомитися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/367-20


eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці