Для тих хто чекає на відкриття полювання повідомляємо, що вже скоро, а саме з 08 серпня 2020 року на Житомирщині та Рівненщині розпочнеться довгоочікуваний сезон полювання на пернату дичину:
- на качок (крім гоголя, черні білоокої, черні червонодзьобої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої);
- лиску, норця великого, куликів сіру гуску (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, бранця великого);
- на голубів (крім голубів – синяка), перепілку з 16 – години 08 серпня по 01 листопада 2020 року включно.
Днями полювання є субота, неділя, середа, а на дичину вирощену на фермах та випущену в угіддя під постріл днем полювання є четвер.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» мисливці мають право полювати з наступними документами:
- посвідчення мисливця;
- щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень права полювання з відміткою про сплату державного мита;
- дозвіл на добування мисливських тварин (ліценція, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл);
- відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;
- паспорт на собак мисливських порід.
Всі вище перераховані документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, а також транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль.
Зокрема, нагадуємо, що відповідно до ст. 20 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» з метою раціонального використання мисливських тварин, охорони диких тварин, заборонено полювати немисливською (у тому числі військової) вогнепальною, пневматичною та іншою стрілецькою зброєю, а також нарізних вкладок, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони. Саме це і є найбільш характерними порушеннями під час полювання на пернату дичину.
Для збільшення пропускної спроможності мисливських угідь обласної організації УТМР прийняті такі норми відстрілу пернатої дичини мисливцем за день полювання:
- качки – 3 шт.; ниркові – 1 шт.; гуси – 1 шт.; лиски – 3 шт.;
- перепілку – 10 шт.; кулики – 5 шт.; голуби – 5 шт.
За незаконне добування або знищення птахів нараховуватимуться такі збитки:
- гуси, куріпка сіра – 2 тис. грн.;
- голуби, качки, кулики, лиски, перепілка – 1 тис. грн.
Зокрема, збільшено такси у 5 разів за кожне знищене чи пошкоджене штучне гніздо птахів.
Також, крім відшкодування збитків за браконьєрство передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил полювання у вигляді штрафу: на громадян від 102 грн до 1020 грн., на посадових осіб від 510 грн до 1530 грн.
Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу здійснюватимуться заходи по виявленню браконьєрів на території Житомирської та Рівненської областей.
Шановні громадяни, в разі виявлення фактів браконьєрства, прохання повідомляти на телефони «Гарячої лінії» за номерами: 068-717-03-34 та (0412) 46-49-54.