Бізнесу не треба боятися перевірок – Голова Держекоінспекції Андрій Мальований

Голова Державної екологічної інспекції анонсував створення електронного кабінету інспектора на базі Blockchain. 


Про це Андрій Мальований розповів сьогодні під час зустрічі із Європейською бізнес асоціацією та написав на своїй сторінці у Facebook.


«Сьогодні на zoom-зустріч із Європейською бізнес асоціацією долучилося близько ста представників підприємств. Більшість питань стосувалися реформування Держекоінспекції та пов'язаних із цим змін у роботі відомства. Йдеться про проведення перевірок, накладання та стягнення штрафів тощо», – написав Андрій Мальований.


За словами голови ДЕІ, сьогодні у зв’язку з COVID-19 діє мораторій на проведення перевірок: ДЕІ працює тільки в позаплановому режимі за скаргами фізичних осіб. «Проте цей період мине, і бізнес цікавить, чого їм очікувати. Підприємці остерігаються посилення тиску з боку екоінспекторів», – пояснив Андрій Мальований.


Посадовець зазначив, що законопроект «Про державний екологічний контроль» №3091, що зараз перебуває на розгляді в Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, дозволить посилити функції ДЕІ та більш оперативно проводити перевірки. «Передбачається збільшення санкцій за недопуск екоінспекторів на підприємства. На жаль, сьогодні така практика є досить поширеною», – підкреслив Андрій Мальований.


«Разом з тим, реформа ДЕІ – це не лише посилення контролю, а й діалог з бізнесом і діджиталізація. Зокрема, створення електронного кабінету інспектора на базі Blockchain. Інспектори через смартфони або планшети матимуть доступ до автоматизованої системи контролю, де будуть зберігатися всі дані про підприємство, перевірки, приписи. Результати перевірок і плани стануть відкритими й прозорими», – зазначив Андрій Мальований.

 

Голова ДЕІ пояснив, що таким чином мінімізується людський фактор. «Якщо підприємство працює по закону, сплачує податки, не чинить надмірний тиск на екологію, працює в межах дозволів на викиди в атмосферне повітря, на спецводокористування тощо, тобто веде свою діяльність в прозорій площині, то немає сенсу остерігатися тиску з боку ДЕІ. Його просто не може бути, коли формуються прозорі правила перевірок», – пояснив Андрій Мальований.


У ДЕІ створено окрему структуру – управління промислового нагляду, що буде контролювати найбільші підприємства-забруднювачі. Це управління координуватиме комплексні перевірки. 


Також один з новостворених підрозділів – це відділ промислового забруднення в Кривому Розі, де є найбільша кількість стаціонарних джерел викидів в атмосферне повітря. «Близько 20% викидів шкідливих речовин на території України здійснюються саме в цьому місті», – зазначив Андрій Мальований.


Посадовець підкреслив, що завдання ДЕІ – не великі обсяги штрафів, а зменшення тиску на довкілля. Якщо підприємство не порушує закони, дотримується умов, на яких видаються дозвіл, воно не буде отримувати санкції від ДЕІ.


«Сподіваюся, сьогоднішня зустріч – крок до взаєморозуміння, адже держава-бізнес-суспільство мають діяти спільно, аби зберегти довкілля, захистити екологію, наше здоров’я й життя», – підсумував Андрій Мальований.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці