20 систем з виявлення пожеж з’являться у лісах та заповідниках Донеччини

Впродовж 2020-2021 років в Донецькій області встановлять 13 систем раннього виявлення лісових пожеж ВПК на території лісових господарств, а ще 7 - на територіях природно-заповідного фонду.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

«20 телевізійних систем раннього виявлення лісових пожеж ВПК 1600 будуть встановлені у Донецькій області впродовж 2020-2021 років.

Це технологічний комплекс, який дозволяє швидко реагувати та запобігати пожежам. Так одна телевізійна система може:

- охопити контролем територію в радіусі 25 кілометрів;

- забезпечити онлайн доступ з будь-якої точки до режиму зображення;

- оперативно реагувати на виявлений вогонь та запобігати його поширенню.

Протягом 2020-2021 років планується встановити ще 13 систем на території лісових господарств та ще 7 систем на територіях природно-заповідного фонду Донецької області», - написав Андрій Мальований.

Нещодавно подібна система вже була встановлена на території «Лиманського лісового господарства» і добре показала себе в дії.

«Сьогодні оглянув таку систему, яка вже встановлена на території «Лиманського лісового господарства». Програмне забезпечення було запущене у тестовому режимі в кінці грудня 2019 року, а нещодавно встановлена і сама телевізійна система.

Обладнання добре показало себе в дії. За словами представників лісгоспу, їм вдалося упередити поширення вогню та врятувати від пожежі велику кількість дерев», - зазначив Андрій Мальований.

Встановлювати такі системи важливо з огляду на збільшення кількості пожеж в екосистемах, які відбуваються через зміну клімату.

«В Україні лісові пожежі відбуваються щороку. Однак станом на квітень ДСНС зафіксували на 25% більше пожеж, ніж за той самий період минулого року. Вогонь в екосистемах почав виникати частіше навіть взимку через нехарактерну для України високу температуру.

Клімат змінюється, і нам потрібно оперативно реагувати на зміни, адаптуватися. Сьогодні існують технології, які можуть у цьому допомогти. Їх впровадження – вкрай важливе для збереження природних багатств України», - додав Андрій Мальований.  

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці