Луганська та Харківська області охоплені пожежами

1 вересня пожежами охоплено 9,4 гектари в Сєвєроденецькому лісомисливському господарстві. 2 вересня – вогонь палав уже на території понад 1 тисячу гектарів.


Сьогодні продовжується гасіння пожеж на загальній площі 945 гектари на Луганщині. У смт. Станиця Луганська згорів будинок, ще 12 пошкоджені. ДСНС передбачають можливість евакуації населення.


3 вересня також почались пожежі у Харківській області. Поблизу села Гороб'ївка на території близько 500 гектарів горіла лісова підстилка. 20 домоволодінь знищено вогнем.


"Україна у вогні. І це не назва твору Олександра Довженка. Країна дійсно палає. Серед можливих причин вогню – спалювання сухої рослинності. Не виключаю можливості, що теперішні пожежі виникли через безвідповідальні дії людей", - написав на своїй сторінці у Facebook Голова Держекоінспекції Андрій Мальований.


Це підтверджує і статистика Держекоінспекції. Лише на Львівщині з початку року ДЕІ притягнула до адміністративної відповідальності 171 особу за спалювання сухої рослинності. І це тільки одна область. Інспекція майже щодня штрафує людей, які порушують законодавство, спалюючи суху траву та листя. А це тисячі людей по всій Україні.


Штрафи за спалювання трави цього року було підвищено до більш ніж 3 тисяч гривень. Але це ніщо, якщо порівняти з величезними збитками, які приносять пожежі довкіллю. Так, липневі пожежі в Луганській області, коли вогонь пошкодив 3,5 тисяч гектарів з деревами, нанесли збитки державі у розмірі 450 мільйонів гривень. Порівняйте - 3 тисячі гривень з одного порушника призводять до мільйонів гривень збитків через спалені будинки та знищені ліси.


"Впевнений, що штрафи потрібно підвищувати. І це стосується не тільки спалювання трави, а всіх порушень у сфері охорони довкілля. Адже знищуючи природу, люди шкодять перш за все собі. Дефіцит води, повітря, забруднене токсичним димом та неврожай спричинені людьми. Мій пріоритетний напрямок у Державній екологічній інспекції – це робота над підвищенням цих штрафів. Тільки непідйомне покарання для порушників може сприяти покращенню екологічної ситуації в Україні. Зараз спостерігається дуже суха погода, яка разом з дефіцитом води створює велику пожежну загрозу. Тож ще раз закликаю українців - будьте відповідальними і відмовтесь від спалювання трави", - додав Андрій Мальований.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці