Держекоінспекція приєдналась до обговорення «Дорожньої карти розвитку біоенергетики в Україні до 2050 року»

Фахівці Держекоінспекції оцінили відповідність дорожньої карти природоохоронному законодавству. Документ розроблений повністю в рамках закону, та ще й створює додаткові механізми для зменшення негативного впливу на довкілля з боку промисловості.

Про впровадження «Дорожньої карти розвитку біоенергетики в Україні до 2050 року» розповів голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«До 2050 року 60% енергетичного сектору в Україні припадатиме на відновлювальні джерела енергії. З них більше половини – вклад біоенергетики, тобто використання пального на основі біологічних матеріалів», - повідомив Андрій Мальований.

Він заявив, що реалізація цілей документу позитивно вплине на життя українців.

«По-перше – покращення якості повітря. Перехід підприємств і ТЕС з використання вугілля на біомасу призведе до зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Так, підвищення частки біопалива у різних секторах енергетики дозволить скоротити емісію вуглецю на 14,31 мегатони у 2025 році та на 54,4 мегатони у 2050 році.

А по-друге, розвиток біонергетики дозволить зменшити витрати на імпорт традиційних енергоресурсів - нафти та газу. Зокрема, минулоріч Україна витратила на це на 15,06 мільярдів доларів. Забезпечення потреб у енергії власними силами дасть змогу заощадити значну частину валютних коштів, а отже здешевити вартість енергії для населення.

Окрім того, для забезпечення галузі біоенергетики будуть створені додатково понад 31 тисяча робочих місць вже до 2025 року», - роз'яснив Андрій Мальований.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці