У Держекоінспекції напрацювали механізми співпраці з правоохоронцями для збільшення відсотку розслідуваних екологічних злочинів та забезпечення невідворотної відповідальності для порушників.
Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.
«Вчора провів нараду з керівництвом територіальних та регіональних органів Держекоінспекції, під час якої напрацювали механізми для посилення співробітництва з відділками поліції та прокуратури в усіх областях.
Наголосив на тому, що інспектори зобов'язані повідомляти правоохоронні органи про всі без винятку випадки недопусків на підприємства, адже це свідчить про приховування екологічних порушень на об'єктах. У разі ігнорування правоохоронцями звернень ДЕІ про недопуски чи факти, що містять ознаки кримінальних порушень, місцеві інспекції повинні повідомляти Центральний апарат, який буде звертатись до Генпрокуратури», - заявив Андрій Мальований.
Посадовець під час наради також підкреслив, що підрозділи ДЕІ мають забезпечувати оприлюднення інформації про резонансні природоохоронні порушення та хід судових справ щодо виявлених злочинів.
«Крім того, я дав доручення про проведення координаційних нарад за участі терорганів Держекоінспекції та прокуратури у кожній області для визначення напрямків і механізмів співпраці. Посилення співробітництва дозволить збільшити відсоток розслідуваних екологічних злочинів та забезпечити невідворотну відповідальність для порушників», - додав Андрій Мальований.
Він також підкреслив, що цьогоріч інспекція матиме додаткові інструменти, щоб відстоювати факти природоохоронних порушень у судах. Йдеться про збільшення фінансування ДЕІ в частині сплати судового збору. В результаті тероргани інспекції можуть звертатись до суду в кожному випадку відмови порушника сплачувати збитки.