За допомогою ефективного природоохоронного контролю ДЕІ стимулює промислові підприємства до модернізації, що в свою чергу призводить до зменшення викидів небезпечних речовин.
На цьому сьогодні наголосив перший заступник голови Держекоінспекції Дмитро Заруба під час ІІ Щорічного бізнес-форуму з промислової екології «Екомодернізація-2021: кращі практичні рішення» - йдеться у повідомленні прес-служби ДЕІ.«Для того, щоб контроль у сфері атмосферного повітря був результативнішим, необхідно:
1) Оновити матеріально-технічну базу ДЕІ, зокрема, здійснити закупівлю лабораторної техніки для контролю складу викидів. Цьогоріч інспекція отримала додатково 22,4 мільйона гривень для придбання нового обладнання.2)Ухвалити законопроект №3091, який надасть інспекції ефективні інструменти для перевірки підприємств-забруднювачів: високі штрафи за недопуски і невиконання приписів, збільшення тривалості планового заходу контролю тощо», - повідомляє прес-служба Держекоінспекції.
Однак для остаточного закріплення пріоритету щодо боротьби з забрудненням повітря необхідна реалізація указу Президента України №111/2021.«Зокрема, він містить положення про запровадження обов’язкових автоматизованих систем контролю за викидами забруднюючих речовин і визначення якості атмосферного повітря. Створення цієї системи має бути закріплене у Законі України «Про охорону атмосферного повітря», - наголошується у новині.
У прес-службі також підкреслили важливість надання Держекоінспекції інформації щодо викидів та якості атмосферного повітря для підготовки плану перевірок. Це дозволить зосереджувати контроль на найзабрудненіших регіонах та найбільших промислових об’єктах.