22 травня відзначене Генеральною Асамблеєю ООН, як Міжнародний день біологічного різноманіття, для залучення уваги до глобальної проблеми – питання збереження видів тваринного і рослинного світів.
«Сьогодні на планеті Земля нараховується близько 8,7 мільйонів біологічних видів. За даними Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи кожен четвертий вид – під загрозою зникнення. Згідно зі звітом ООН з біорізноманіття у найближчі 10 років вимирання загрожує мільйону видів рослин і тварин. Всі ці істоти відіграють ланцюгову роль у функціонуванні всієї екосистеми Землі, тож вимирання одного виду може призвести до її знищення», -зазначив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.
Він підкреслив, що питання захисту біорізноманіття зараз є особливо актуальним в Україні. Так, до останньої редакції Червоної книги може увійти близько півтори тисячі рідкісних видів тварин.
«Основною причиною їх зникнення залишається високий рівень браконьєрства. Впродовж минулого року 62% порушень, які Держекоінспекція фіксувала у сфері біорізноманіття, це факти незаконного полювання. Серед «популярних» злочинів - рибальство в заборонений період, мисливство з незареєстрованою зброєю, без відстрільної картки на право добування тощо», - зауважив Андрій Мальований.
За його словами, великий масштаб браконьєрства в Україні пояснюється низькою відповідальністю для порушників. Наприклад, порушення правил полювання (стаття 85 КУпАП) карається штрафом на суму 102 - 1020 гривень. Натомість шкури рідкісних тварин браконьєри можуть продати за десятки тисяч гривень.
«Тож підвищення штрафних санкцій має вирішальне рішення для збереження біорізноманіття в Україні», - наголосив Андрій Мальований.
Сподіваємось на те, що відповідні законодавчі зміни будуть прийняті. Захистивши біорізноманіття нашої країни, ми збережемо всю її екосистему!