Привітання з Всесвітнім днем охорони довкілля

Сьогодні важливе екологічне свято – Всесвітній день охорони довкілля!

Цією датою Генеральна Асамблея ООН відзначила початок історичної Стокгольмської конференції у 1972 році, на якій вперше обговорили концепцію сталого розвитку суспільства у гармонії з довкіллям.


Цьогоріч темою 49-того дня охорони довкілля оголошено відновлення екосистем планети. Пустелі, коралові рифи, болота, гірські хребти – це лише невелика частина різноманіття Землі. Всі ці елементи довкілля є важливими ланками життя на планеті.


Однак внаслідок величезного антропогенного навантаження десятки унікальних екосистем невдовзі буде винищено. Так, згідно з дослідженням, презентованим на Ocean Sciences Meeting (2020), до 2045 року більша частина океану перестане бути придатною для існування коралових рифів, а вже до 2100 року 70-90% місць з коралами зникне. Це, в свою чергу, призведе до вимирання мільйонів видів тварин, які живуть в рифах.


В Україні на межі зникнення ціла система боліт. Нині майже половина болотно меліоративного фонду нашої країни осушена. Як наслідок – пожежі на торфовищах, пилові бурі та паводки.


Ми прагнемо чистого і щасливого майбутнього – для нас та наших дітей. Тож сьогодні наше основне завдання – наполегливо працювати для збереження екосистем України та світу.


Екологічна політика повинна стани провідною у прийнятті всіх рішень держави – економічних, соціальних, технологічних. Для цього необхідно реформувати всю природоохоронну сферу, в тому числі, екологічний контроль, який здійснює нагляд за ефективним збереженням екосистем.


Участь у відновленні екологічної рівноваги повинен взяти кожен з нас. Раціональне та усвідомлене споживання, мінімізація відходів та відповідальне ставлення до природи – це те, до чого маємо прагнути на шляху збереження довкілля.

Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці