Заступник голови Держекоінспекції Віктор Канцурак долучився до виїзного засідання екокомітету в Івано-Франківській обласній раді для вирішення питання нормалізації ситуації у Калуському гірничо-промисловому районі, надавши пропозиції, розроблені спільно з фахівцями ДЕІ.
Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції України.
Природоохоронні заходи, які пропонуються ДЕІ, включають:
- рекультивацію зовнішніх солевідвалів, шламонакопичувачів, хвостосховищ №1 та №2 з використанням гідроізолюючих матеріалів;
- будівництво установок по переробці розсолів та випуску з них продукції;
- безпечну переробку розсолів шахтних рудників «Калуш», «Голинь» та «Ново-Голинь» для запобігання просіданню земної поверхні;
- створення постійно діючої системи комплексного екологічного моніторингу, яка включатиме гідрогеологічні спостереження, нагляд за зсувом земної поверхні, геофізичні вимірювання біля технологічних об'єктів та геохімічний моніторинг.
Слід зазначити, що Держекоінспекція у 2010-2018 роках здійснювала кризовий моніторинг водних об’єктів у Калуському районі. В цей період у поверхневих водах річок Сівка та Кропивник спостерігались постійні перевищення вмісту хлоридів та сухого залишку у порівнянні з гранично допустимими концентраціями. Наразі такий кризовий моніторинг продовжує здійснювати Держводагентство.
Забруднення річок внаслідок підтоплення високомінералізованого кар’єру загрожує екологічним лихом для жителів всієї області.