Держекоінспекція координуватиме вирішення проблемних питань скиду шахтних вод

Держекоінспекція виступить координатором проекту вирішення проблеми скидання надлишків зворотних (шахтних) вод Кривбасу.

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований під час робочої наради в Офісі ДЕІ у Кривому Розі.

«Так, за результатами інструментально-лабораторного контролю за якістю води р. Інгулець, що проводився Держекоінспекцією у період з квітня по червень 2021 року під час промивки русла, було виявлено перевищення нормативів ГДК хлоридів, сульфатів тощо. А протягом останніх 5 років після промивання русла річки Інгулець у воді спостерігалася тенденція до різкого збільшення вмісту хлоридів до 1000-2000 мг/л (при нормі 350 мг/л)», - зауважив Андрій Мальований. 

Він зазначив, що Інгулець протікає через Карачунівське водосховище, з якого населення Кривого Рогу частково споживає питну воду, а ресурси річки використовуються аграріями з метою зрошення земель Миколаївської та Херсонської областей. Використання високомінералізованих вод може спричинити погіршення врожайності внаслідок засолення ґрунтів та становить загрозу для місцевого населення.

В результаті наради учасники напрацювали низку пропозицій, спрямованих на вирішення проблеми забруднення басейну річки Інгулець внаслідок скидів вищезгаданих шахтних вод. 

«Це, зокрема, проведення комплексного дослідження ставка накопичувача балки Свистунова, а також негативного впливу підприємств забруднювачів безпосередньо на стан річки Інгулець.

Держекоінспекція, як модератор процесу, акумулює всі пропозиції для розробки дорожньої карти та конкретних заходів, направлених на екологічне оздоровлення річки Інгулець з подальшим контролем їх виконання, зокрема, в частині зобов’язань промислових підприємств, щодо очищення зворотних вод», - підкреслив Андрій Мальований. 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці