30 вересня відзначається одне з найважливіших свят в екологічному календарі – Всесвітній день морів. Дата впроваджена за ініціативи Міжнародної морської організації ще 1978 року і з того часу входить до переліку щорічних заходів Організації Об’єднаних Націй. В цей день уряди більшості країн, міжнародні та природоохоронні організації підіймають теми важливості сталого розвитку судноплавства, екологічної безпеки морських перевезень та збереження екосистем морів.
«Сьогодні близько 80% світової торгівлі все ще здійснюється завдяки морським перевезенням. І це – сильний удар по «здоров’ю» морського середовища.
Судноплавство вносить свій негативний вклад і у посилання зміни клімату, генеруючи близько 3,5–4% усіх парникових викидів», - зазначив Андрій Мальований.
«За даними проєкту EMBLAS, його засміченість по об’єму сміття вдвічі перевищує показники Середземного. А концентрації шкідливих хімічних сполук тут вищі за допустимі норми токсичності», - зауважив Андрій Мальований.
Також ДЕІ розпочала супутниковий моніторинг у співпраці з Національним центром управління та випробування космічних засобів. Тепер можемо виявляти забруднення акваторії «з повітря» та вживати оперативних заходів.
«Море – важливий ресурс, який забезпечує продовольством мільйони людей, а середовищем життя – десятки тисяч тварин. Захист морського середовища – необхідна умова гармонійного розвитку планети!», - підкреслив Андрій Мальований.