Спеціалісти Держекоінспекції України розрахували суму збитків, внаслідок російської агресії на території України за забруднення, засмічення вод та самовільне користування водними ресурсами

Відтак, за 10 місяців ворог завдав збитків на суму понад 55, 7 мільярдів грн.

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Із них 15, 5 млрд. грн збитків розраховано Центральним апаратом Держекоінспекції України, внаслідок захоплення гідротехнічних споруд Північно-Кримського каналу, що розташовані у Херсонській обл. 

Нагадаємо, що внаслідок збройної агресії рф 24 лютого 2022 року було захоплено всі гідротехнічні споруди Північно-Кримського каналу. Де, згодом окупант підірвав шандорне перегородження, внаслідок чого розпочалось наповнення Північно - Кримського каналу водою з Каховського водосховища. Наразі, допускається, що  рф самовільно користується водними ресурсами, які є національним надбанням Українського народу.  

А це, порушує  Конституцію України та інші нормативно - правові акти. Водночас завдає суттєвих збитків галузям економіки, створює загрозу для нормального забезпечення питних потреб населення, господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських та промислових.  

Варто зауважити, що уряд розірвав Угоду з рф у сфері водних відносин.  Відповідне рішення про припинення 30-річних дипломатичних відносин з рф у сфері водних відносин Кабінет Міністрів України схвалив напередодні на своєму засіданні.  

 «Своїми діями росія порушила норми Угоди про спільне використання та охорону прикордонних водних об'єктів, намагалася сплюндрувати усе, що ми створювали у сфері водної політики протягом років незалежності України. Тож зрозуміло, що у таких умовах будь-які цілі Угоди не життєздатні. Тепер ми знаходимося по різних берегах та будемо впроваджувати європейські принципи управління водними ресурсами без участі рф. Це не буде просто. Адже ніколи не знаєш, який “подарунок” приготує сусід-вбивця», - зауважив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Працюємо на перемогу!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці