Окремі питання Поводження з медичними відходами

Лікарні, лабораторії та інші медзаклади створюють величезну кількість медичних відходів. Це відбувається в ході діагностики й лікування пацієнтів, профілактики захворювань та нівелювання потенційних ризиків для здоров’я людей.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 85% від загальної кількості відходів, що утворюються закладами охорони здоров'я, є побутовими, безпечними відходами. Решта 15% можуть бути інфекційно, токсично або радіологічно небезпечними. Небезпечні відходи без належного управління становлять ризик для пацієнтів лікарень, медичного персоналу та населення, а також призводять до негативного впливу на навколишнє природне середовище.  


Загальні вимоги до поводження з медичними відходами в закладах охорони здоров’я та фізичними особами-підприємцями, які зареєстровані в установленому законом порядку та одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, що забезпечують медичне обслуговування населення відповідної території; громадськими об’єднаннями і благодійними організаціями, що здійснюють діяльність у сфері протидії поширенню ВІЛ-інфекції, в закладах громадського здоров’я визначено Державними санітарно-протиепідемічними правилами і нормами щодо поводження з медичними відходами, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.06.2015 № 325 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України  від 06.09.2022 № 1602), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.08.2015  за № 959/27404.


З метою забезпечення належного контролю за виконанням пункту 3 розділу Х зазначених санітарних правил та норм Державною екологічною інспекцією України надано доручення територіальним та міжрегіональним територіальним органам від 21.06.2023 № 713.


Територіальні та міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції  інформації за III та IV квартал 2023 року надали наступну інформацію:

  • 1748 закладів з охорони здоров’я повідомили про передавання  медичних відходів  у кількості 1480,518 тонни (загальна кількість направлених актів про передавання відходів становить 3066).

Держекоінспекція наголошує на необхідності належного виконання закладами охорони здоров’я пункту 3 розділу Х зазначених санітарних правил і норм, а саме сповіщення територіальних органів Держекоінспекції про передавання відходів перевізнику або суб’єкту господарювання, який отримав Ліцензію, не пізніше ніж за 12 годин до їхнього передавання, відповідно до затвердженої форми.


Перелік територіальних та міжрегіональних територіальних органів Держекоінспекції  та їх контактні дані (електронні  адреси) розміщені на офіційному сайті Держекоінспекції. 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці