З  12 по 18 січня 2024 року територіальними та міжрегіональними територіальними  органами Державної екологічної інспекції України складено 233 протоколи про адміністративні правопорушення

Проведено 104 заходи контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 61 тис. грн. До Державного бюджету стягнуто 58 тис. грн. За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 3 млн 548 тис. грн. Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 3 млн 407 тис. грн. Стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму 1 млн 342 тис. грн.

Найбільш резонансними за порушенням вимог природоохоронного законодавства стали Житомирська Тернопільська та Харківська області.

Інспекцією Поліського округу пред’явлено претензію Хорошівській селищній раді на суму 1 млн 890 тис. 888 грн. за незаконну порубку 286 дерев різних порід, на землях комунальної власності, неподалік населеного пункту Дворище Хорошівської селищної ради Житомирського району.

Інспекцією у Тернопільській області проведено розрахунок збитків на суму 1 млн 597 тис. 692 грн. за незаконну рубку дерев у смузі відведення автомобільної дороги Галич-Підгайці-Сатанів, за межами населеного пункту с. Красне Гримайлівської селищної ради Чортківського району. Матеріали з ознаками  кримінального правопорушення направлено до ВП № 3 (смт. Гусятин) Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області.

Інспекцією у Харківській області проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію Богодухівській міській раді на суму 930 тис. 462 грн. за самовільне водокористування (підземні води). Матеріали направлено до Богодухівської окружної прокуратури. 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці