З 1 листопада забороняється вилов риби у зимувальних ямах

Кожного року з настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, що впливають на життя підводних мешканців. Температура води падає, день стає коротшим, поверхня водойм покривається кригою та снігом, що зменшує освітлення. У відповідь на ці зміни риби знижують активність, збираються у зграї та шукають місця для зимівлі. У зимувальних ямах риби одного віку та розміру концентруються у великій кількості, стаючи легкою здобиччю для браконьєрів. Тому, з 1 листопада 2024 року в українських водоймах розпочинається осінньо-зимова заборона на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах, яка триватиме до початку нерестового періоду 2025 року. 

📌Державне агентство з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм нагадує: риболовля у цей період дозволяється за межами зимувальних ям зимовими вудками та жерлицями всіх видів з криги та, у разі відсутності льодового покриву, нахлистовими, донними, поплавковими вудками та спінінгами всіх видів з використанням штучної або природної принади, загальна кількість гачків на яких не повинна перевищувати 7 одиниць на одного рибалку.

Попереджаємо, за зазначених норм передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності.
Відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України у випадку незаконного зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду настає кримінальна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу від 17 000 до 85 000 грн або обмеження волі строком до трьох років. 

Крім того, за незаконний вилов риби, згідно такс, затверджених постановою Кабінету Міністрів від 29.09.2023 за № 1042, передбачено відшкодування завданої шкоди рибному господарству України.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці