Держекоінспекція проведе комплексну перевірку лісгоспів: Голова ДЕІ Андрій Мальований

Новообраний Голова Державної екологічної інспекції дав доручення щодо перевірки лісових господарств України територіальними органами ДЕІ, щоб виявити незаконні вирубки лісу. 


Про це він повідомив на пресконференції в інформаційній агенції «Українські новини» 11 червня.


Так сьогодні Державна екологічна інспекція виявила незаконні рубки у ДП «Гринявське лісове господарство», де було знищено 4 сухостійних дерев ялини європейської, 8 сухостійних дерев породи ялиці білої та 362 дерев породи ялини європейської загальною кубомасою 484,71 м³. Розмір збитків внаслідок вирубки становить понад 2,3 мільйона гривень. 


«Питання вирубки лісів в Україні буде на моєму особистому контролі. На жаль, такі факти не поодинокі. Лише на сьогодні ДЕІ Карпатського округу виставлено збитки 2,3 мільйона гривень державному підприємству, яке утримує ліси в Карпатах. Багато випадків – робота так званих чорних лісорубів. З цим злом необхідно боротися», - заявив Андрій Мальований. 


Для того, щоб виявити реальний стан справ з вирубкою лісу в Україні, у Держекоінспекції планують перевірити, чи діють лісові господарства відповідно до законодавства. 


«Ми хочемо перевірити лісгоспи на предмет дотримання Лісового кодексу та Природоохоронного законодавства. Особливо акцентуємо увагу на Чернівецькій, Закарпатській, Львівській областях, а також на центральній Україні. Наше завдання – звірити реальний обсяг рубок з тим, що зафіксовано в документації. Переконаний, що виявимо багато цікавого», - розповів Андрій Мальований. 


Посадовець також підкреслив, що питання нелегальної вирубки лісу буде взяте на особливий контроль Держекоінспекції. Відповідне доручення територіальним органам ДЕІ вже підготовлене.


«Сьогодні я підготував доручення до всіх територіальних органів Державної екологічної інспекції здійснити особливий контроль і нагляд за питанням несанкціонованої вирубки лісів. В цьому нам також допоможе Держлісагентство України, яке, я впевнений, відкриє свої дані стосовно електронного обігу деревини. Там кожне дерево, яке в результаті санітарних чи інших рубок видаляється, має маркуватися і бути у відкритому доступі для перевірки не тільки Держекоінспекцією, а і громадянами», - роз’яснив Андрій Мальований.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці