Масова загибель креветок у Хаджибейському лимані пов'язана з засиллям водоростей

За попередніми результатами загибель креветок на Одещині спричинена зниженням вмісту розчиненого кисню у воді, що пов'язано з масовим розмноженням водоростей. 

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований. 

"Днями новина про мор креветок на Одещині обійшла багато українських ЗМІ. Комісія, у складі якої були представники Держекоінспекції в Одеській області, Одеського рибоохоронного патруля, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області та РА "Хаджибейський лиман", здійснила виїзд на місце екологічного лиха, щоб виявити, чому воно сталось. 

Можлива причина загибелі креветок - зниження вмісту розчиненого кисню у воді, спричинене масовим розмноженням водоростей через спеку", - написав посадовець. 

Він пояснив, що ця причина є попередньою, а щоб отримати правдиві результати, необхідно провести дослідження у лабораторії. 

"Це поки що попередні результати виїзду, а встановити реальне положення справ можна буде тільки після лабораторного дослідження", - зазначив Андрій Мальований. 

Голова ДЕІ також додав, що для збереження морської фауни у Хаджибейському лимані необхідно дотримуватись певних рекомендацій. 

"Щоб не допустити подальшої загибелі водних біоресурсів у Хаджибейському лимані, необхідно:

- Контролювати вміст кисню у воді на різних глибинах;

- Контролювати температуру води;

- Контролювати вміст біогенних елементів у воді, особливо у місцях впадання в водойму приливів;

- Контролювати склад води, яка пройшла очистку на станції біологічної очистки «Північна» та випускається у водойму", - підкреслив Андрій Мальований.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці