На зустрічі Державної екологічної інспекції з експертами Американської торговельної палати в Україні та представниками бізнесу обговорили реформування ДЕІ та її співпрацю з підприємцями. Зокрема, були підняті теми відновлення морських інспекцій та проблема недопусків інспекторів на підприємства.
Про результати обговорення повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.
«У Державній екологічній інспекції відбулась зустріч з експертами American Chamber of Commerce in Ukraine (Американської торговельної палати в Україні), а також з представниками бізнесу, які долучились до нас онлайн. Обговорили зміни у функціонуванні ДЕІ, яких бояться чи, навпаки, чекають у бізнес-середовищі.
Зокрема, я запевнив, що відновлення морських інспекцій та контролю ізольованого баласту не плануємо. Наше завдання – це гарний стан екології, а не тиск на підприємців. Ми продовжимо контролювати екологічну безпеку в портових зонах, співпрацюючи Адміністрацією морських портів України. Наші співробітники не перебувають постійно на території порту, але в разі надзвичайної ситуації, що несе загрозу екології, прибувають на місце, аби взяти проби води та оцінити суму збитків», - заявив Андрій Мальований.
Часто Держекоінспекцію вважають дуже корумпованим органом і на те є свої причини. Однак ДЕІ планує співпрацювати з бізнесом, щоб усувати недобросовісних службовців з роботи в інспекції.
«Ще одна проблема, яку обговорили – шлейф корумпованої держструктури, який закріпився за ДЕІ. Для цього були реальні підстави й треба це чесно визнати. Але далі так тривати не може.
Щоб виправити цю ситуацію, необхідна й допомога від бізнесу. Інформування керівництва ДЕІ та мене особисто про будь-які корупційні дії службовців допоможе усунути цих осіб з держслужби та притягти до відповідальності. Присутні на зустрічі представники АТП підтримали мою позицію і пообіцяли залучати представників бізнесу також до обговорення нормативно-правового регулювання в екологічній сфері та його покращення, щоб інтереси підприємців були враховані», - зазначив Андрій Мальований.
Наступне завдання Держекоінспекції – підвищення ефективності функціонування органу. Для цього важливо подолати проблему недопусків держекоінспекторів до перевірок підприємств.
«Після некорумпованості ефективність – найважливіше наше завдання. Ефективність не у виконанні планів по штрафам, а у досягненні показників кращої екології. Коли зменшиться незаконна рубка лісу чи «чорний» видобуток бурштину, коли припинять масово скидати стоки в річки, озера та моря, коли на промислових підприємствах буде сучасне очисне обладнання, що мінімізує викиди. Це і буде доказом нашої ефективності.
Але для цього треба подолати проблему недопусків, що паралізують нашу роботу. Наразі будь-який керівник заводу, куди прийшла перевірка, може просто дати наказ охороні на прохідній не пропускати співробітника інспекції і він нічого не може вдіяти.
Я сподіваюсь найближчим часом Кабінет міністрів ухвалить постанову про зміни в Положення про ДЕІ, де буде офіційно зафіксований наш правоохоронний статус», - вважає Андрій Мальований.
Голова ДЕІ додав, що сподівається на конструктивну співпрацю з бізнесом і вважає це одним з найголовніших завдань на своїй посаді.
«Співпраця з бізнесом – це один з ключових напрямів моєї роботи на посаді голови Держекоінспекції. Я сподіваюсь на підтримку від підприємців і, звісно, на конструктивні критику та пропозиції.
Дякую за участь у зустрічі віцепрезидентці Американської торговельної палати Тетяні Прокопчук, керівниці напрямку "Інфраструктура" АТП Лідії Левіцькій, співголові Комітету Палати з питань інфраструктури, представнику Центру транспортних стратегій Сергію Вовку та співголові Комітету Палати з питань інфраструктури, представнику компанії "Бунге" Олегові Бігдану», - написав Андрій Мальований.